Sayokan - Türk savaş sanatı

Konu: Sayokan - Türk savaş sanatı

 1. #1
  warkortali

  Standart Sayokan - Türk savaş sanatı  Türk Savaş Sanatı

  SAYOKAN (SAvaşçının YOLu ve KAN'ı) (Yabgu - Kancho Nihat YİĞİT 1961 - )

  Türk savaş sanatı 1990 yılında Nihat YİĞİT tarafından araştırılmaya başlanmış, 1999 yılında kurulmuştur. Nihat Yiğit Kore savaş sanatlarından Tae Kwon do, Çin savaş sanatlarından Shaolin Chuan, Japon savaş sanatlarından Kyokushin Karate, Ashihara Karate ile yıllarca uğraşmış, bir çok müsabakalara katılmış, dereceler elde etmiştir. 16 ülkede araştırmalar yapmıştır. Aikido, Kendo savaş sanatlarının mücadeledeki mentalitesi ve tezlerini incelemiştir. Savaşlarla dolu olan Türk tarihinde, Türkler Moğollarla asırlarca beraber yaşamıştır. Cengizhan'ın da annesi Türk, babası Temuçin Moğoldur. Çinliler Türklerle, Moğolları birbirinden ayırt etmek için, Moğollara Kara Tatarlar, Türklere ise Ak Tatarlar olarak tanımlamışlardır. Silahları profesyonelce kullanan ve en teknolojik sistemle imal eden Türkler olmuştur. Çinlilerin ipeğinin tartışılmaz olduğu kadar da Türklerin savaşçı bir millet olduğu tartışılmazdır. Göktürk imparatorluğu askerlerinden Kürşad 40 savaşçısı ile Çin sarayını basmıştır, sonucu ölümle sonuçlanmış olsa bile. Tarihte Hunlular, Tatarlar, Oğuzlar, Kazaklar, Kırgızlar, Özbekler, Azeriler, Uygurlar, Yakutlar, Çuvaşlar, Gagauzlar, Tuvalar birer Türk boylarıdır. En çok Çinlilerle savaş halinde olan Türkler, 2000 - 3000 yıllık Kung-fu tarihine sahip Çinliler karşısında her zaman galip gelmişlerdir.

  Kancho - Yabgu Nihat YİĞİT Kazan Tatar Türk'lerindendir.

  Web : http://www.sayokan.gen.tr/index.php
 2. #2
  POMEM

  Standart

  Bilgilendirme için teşekkürler.
 3. #3
  blgram

  Standart

  Tarihi filmleri severim . Nihat adlı abimizin de bir filmi vardı galiba sayokan olabilir ama baya bir eski olması lazım .
 4. #4
  MtHan

  Standart

  Film değil dövüş sanatı düzgün oku ;)
 5. #5
  blgram

  Standart

  Ben sadece tarihi filmleri severim dedim konu film hakkın da demedim ki . O filmde sayokan savaş sanatı vardı galiba tam hatırlamıyorum .
 6. #6
  SDN Okuru

  Standart

  nihat yiğit eski yeşilçam yıldızlarından evet ama şimdi sanırsam türk savaş sanatı sayokan diye sistem kurmuş onunla ilgileniyor. 1-2 kez izlemiştim spor salonuna gidip aklıma bazı sorular takıldı ama gayet açıklayıcı cevaplar aldım önyargı ile yaklaşmıştım bende ama yanlış yaptığımı anladım. gerçekten etkili bir dövüş sporu
+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

01 Plaka numaralı ilimizin adı nedir ?

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Türk hackerlerden Alman internet sitelerine savaş
  mila12 - forum İnternet Haberleri
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 08-02-2008, 07:18
 2. Geleneksel Türk Ebru Sanatı
  warkortali - forum Diğer Kültür / Sanat Konuları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 05-12-2007, 13:59

Bu Konudaki Etiketler