Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 6 ve 6
Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By MtHan

Sayokan - Türk savaş sanatı

Diğer Kültür / Sanat Konuları forumunda Sayokan - Türk savaş sanatı konusunu incelemektesiniz.

Türk Savaş Sanatı SAYOKAN (SAvaşçının YOLu ve KAN'ı) (Yabgu - Kancho Nihat YİĞİT 1961 - ) Türk savaş sanatı 1990 yılında Nihat YİĞİT tarafından araştırılmaya başlanmış, 1999 yılında kurulmuştur. Nihat ...

warkortali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sayokan - Türk savaş sanatı

Türk Savaş Sanatı

SAYOKAN (SAvaşçının YOLu ve KAN'ı) (Yabgu - Kancho Nihat YİĞİT 1961 - )

Türk savaş sanatı 1990 yılında Nihat YİĞİT tarafından araştırılmaya başlanmış, 1999 yılında kurulmuştur. Nihat Yiğit Kore savaş sanatlarından Tae Kwon do, Çin savaş sanatlarından Shaolin Chuan, Japon savaş sanatlarından Kyokushin Karate, Ashihara Karate ile yıllarca uğraşmış, bir çok müsabakalara katılmış, dereceler elde etmiştir. 16 ülkede araştırmalar yapmıştır. Aikido, Kendo savaş sanatlarının mücadeledeki mentalitesi ve tezlerini incelemiştir. Savaşlarla dolu olan Türk tarihinde, Türkler Moğollarla asırlarca beraber yaşamıştır. Cengizhan'ın da annesi Türk, babası Temuçin Moğoldur. Çinliler Türklerle, Moğolları birbirinden ayırt etmek için, Moğollara Kara Tatarlar, Türklere ise Ak Tatarlar olarak tanımlamışlardır. Silahları profesyonelce kullanan ve en teknolojik sistemle imal eden Türkler olmuştur. Çinlilerin ipeğinin tartışılmaz olduğu kadar da Türklerin savaşçı bir millet olduğu tartışılmazdır. Göktürk imparatorluğu askerlerinden Kürşad 40 savaşçısı ile Çin sarayını basmıştır, sonucu ölümle sonuçlanmış olsa bile. Tarihte Hunlular, Tatarlar, Oğuzlar, Kazaklar, Kırgızlar, Özbekler, Azeriler, Uygurlar, Yakutlar, Çuvaşlar, Gagauzlar, Tuvalar birer Türk boylarıdır. En çok Çinlilerle savaş halinde olan Türkler, 2000 - 3000 yıllık Kung-fu tarihine sahip Çinliler karşısında her zaman galip gelmişlerdir.

Kancho - Yabgu Nihat YİĞİT Kazan Tatar Türk'lerindendir.

Web : http://www.sayokan.gen.tr/index.php

POMEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgilendirme için teşekkürler.

blgram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarihi filmleri severim . Nihat adlı abimizin de bir filmi vardı galiba sayokan olabilir ama baya bir eski olması lazım .

MtHan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Film değil dövüş sanatı düzgün oku ;)
    Maqmar bunu beğendi.

blgram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sadece tarihi filmleri severim dedim konu film hakkın da demedim ki . O filmde sayokan savaş sanatı vardı galiba tam hatırlamıyorum .

SDN Okuru

nihat yiğit eski yeşilçam yıldızlarından evet ama şimdi sanırsam türk savaş sanatı sayokan diye sistem kurmuş onunla ilgileniyor. 1-2 kez izlemiştim spor salonuna gidip aklıma bazı sorular takıldı ama gayet açıklayıcı cevaplar aldım önyargı ile yaklaşmıştım bende ama yanlış yaptığımı anladım. gerçekten etkili bir dövüş sporu

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)