Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 49 ve 49
Like Tree7Beğeni

Başkası adına kayıtlı telefon hattını kullananlara 1 yıl süre

Cep Telefonu Operatörleri ve Kampanyalar forumunda Başkası adına kayıtlı telefon hattını kullananlara 1 yıl süre konusunu incelemektesiniz.

sebastiantr Nickli Üyeden Alıntı Avea nın müşteri hizmetleri rezalet. Ne yapacaksanız şubeye gidin işleminizi yaptırın elinize yapılan işleme dair mutlaka yazılı belge olsun. Biz şirket hattını kapattık. Açık ve net ...

Alıntı sebastiantr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avea nın müşteri hizmetleri rezalet.
    Ne yapacaksanız şubeye gidin işleminizi yaptırın elinize yapılan işleme dair mutlaka yazılı belge olsun.

Biz şirket hattını kapattık. Açık ve net şekilde kapatın dedik, 1dk sonra telefon kapandı.
    Yaklaşık 1 sene boyunca telefon askıya alınmış, 1 sene sonra yine 60-70-80 garip garip faturalar gelmeye başladı.
    Şikayet ettik tekrar böyle böyle şöyle şöyle,yok efendim siz telefonu kapattırmamışsınz askıya almışsınız vs dediler...
    2. şikayetten sonra 2-3 ay boyunca aylık 3-5TL askıya alma ücreti geldi sürekli.
    Bu ay yine 75Tl falan fatura geldi

Hat yok zaten. En az 15-16 aydır hiç bir telefona takılmamıştır.
    Defalarca kez hattı kapatın dememize rağmen hattımız halen açık birde utanmadan 300-500TL de fatura parası istiyorlar kullanılmayan telefona.
    Merhaba,
    Size sistem tarafından gelen telefonlardaki hiç bir şeyi onaylıyorum demeyeceksiniz.
    Eğer telefonda onaylamak zorunda kalırsanız onayladığınız şey sorulduğunda ne onaylıyorsanız mutlaka o cümleyi sizde yüksek sesle tekrar ederek cümlenin hemen bitiminde onayladığınızı belirtiniz. Eğer soru tekrarlanırsa sizde cümleyi tekrar söyleyerek onayladığını ekleyiniz. Sorulara sadece "onaylıyorum" şeklinde sorulan cümleyi tekrar etmeden asla yanıt vermeyiniz.
    Sorulara sadece "onaylıyorum" şeklinde sorulan cümleyi tekrar etmeden verdiğiniz yanıtlar o sistemle olan başka iş ve işlemleriniz için de sizin yararınıza uygun olmayan bir yığın iş ve işlemde sizin bilginiz ve onayınız varmış gibi kullanılmaktadır.
    Uygulaması çok zor olmayan bu konuda çevrenizi de mutlaka bilinçlendiriniz.
    Sevgi ve saygı ile.
    EnverYigit bunu beğendi.

Max2Life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Turkcell hat devir-ücretli

Türkcell halen 37 lira para istiyor neymiş haberleri yokmuş. Ya resmi gazetede yayınlanalı 1 ay oldu diyorum haberimiz yok diyorlar. Bize daha bilgilendirme yapılmadı diyorlar.
    Tam 7 türkcell bayi gezdim hiçbirinin durumdan haberi yok yada işlerine gelmiyor.

Türkcelli olupta kullandığı hattını üzerine ücretsiz alabilen var mı?

NecronomicoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vodafone bu işleme başlamış fakat turkcell ve avea hala yapmıyor. btk da onlara yıl sonuna kadar zaman tanımış. heralde aralık ayında yapmaya başlayabilir onlar da.

vodafone için ise işlem şöyle oluyor. adınıza alacağınız hattı yanınızda bulunduracaksınız. numaraya bir mesaj gönderiliyor, onay kodunu orada söylüyorsunuz. daha sonra kimlik fotokopisi çekip yeni abonelik sözleşmesi imzalatıyorlar daha sonra hat üzerinize geçiyor. üzerine alınan hat için 3 ay boyunca numara taşıma yapılamıyormuş. eklemek gerekirse daha önceden kullandığınız tarifeye eğer şuan yeni abone alınmıyor ise eski tarifenizi kaybediyorsunuz. diyelim ki eskiden alınmış bir tarifeniz var ve artık yeni abone alınmıyor bu tarifeye. numarayı üzerinize aldığınız zaman tekrar bu tarifeye geçemiyor, hali hazırda abone kabul eden tarifeye geçebiliyorsunuz. yapılan işlemde hat kapatılıp, yeni kullanıcı üzerine tekrar açıldığı için eski tarife de kapatma işlemi sırasında gidiyor.
    cobra11 ve Max2Life bunu beğendiler.

Max2Life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı NecronomicoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vodafone bu işleme başlamış fakat turkcell ve avea hala yapmıyor. btk da onlara yıl sonuna kadar zaman tanımış. heralde aralık ayında yapmaya başlayabilir onlar da.
    Bilgi için sağol

SDN Okuru

aveaya sordum hattın sahibi olmadan olmaz diyor birde 37tl ücreti varmış :S

SDN Okuru

Her hangi ücret yok btk'nın cıkardığı bu yasada ücretsiz olarak alabilirsin o bahsedilen yeni hat abonelik ücreti ve aylık devlet vergisi.

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

numaram 536 avea benim işlemi avea mı yapacak turkcell mi belli değil ikisi birbirine gönderdi ben de turkcelli aradım başlamadığı için belli değil dedi

SDN Okuru

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    numaram 536 avea benim işlemi avea mı yapacak turkcell mi belli değil ikisi birbirine gönderdi ben de turkcelli aradım başlamadığı için belli değil dedi
    merhaba,
    Eşim numarasını turkcell'den vodafone'a taşıdık yaklaşık 6 ay önce ve Vodafone bayiine hattı eşimin annesinden eşimin üzerine almaya gittik. 2 farklı şubede de söylenen şuydu;
    Öncelikle numaranı turkcelle taşıyacaksın, sonra orada hattını üzerine alacaksın, sonra tekrardan vodafone'a taşıyacaksın.
    Çok saçma geldi, bizde vazgeçtik.

SDN Okuru

Standart turkcell

turkcell hattımı takıpe almak ıstıyorum

cobra11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sanırım yılbaşından sonra heryer güncelleme yapabiliyor, üstünüze alabilirsiniz. Kullandığınız operatörün bayisine bi uğrayın derim ben.

SDN Okuru

bazıları sadece açık hat kullanıcılarını kapsadığını söylüyor. normal hat devrini de kapsıyor mu bu karar? btk'nın yayınladığı karar metninde kullanmakta olduğumuz telefon bize ait değilse gidip hattı üstümüze almamız gerektiği ve buna ait vergilerin operatörler tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ödeneceği yazmakta. doğru mu anlamışım?

bende ise ilginç bir durum oldu. btk nın hat sorgulama sitesine girdigimde numaram çıkmıyordu. avea bayine gidip sordum. hat başkasının üzerine çıktı. Halbukisi hatta 18 yaşıma girip ertesi günü kendi üzerime aldım. yada aldıgımı sanıyordum. hattı satan adam kendi üzerine açtırıp bana öyle satmış. Avea bayisindeki personel bu durumun yasal olmadıgını isterseniz savcılığa şikayet edebilirsiniz dedi. ayrıca numaramı kendi üzerime alabilmem içinde kimlik+ 5 tl istedi.

Rom. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vodafone hattımı geçireceğim ama cepnet paketim var iptal olmasını istemiyorum :-\ o zamana kadar yeni bir paket gelirse adam akıllı geçmeyi düşünüyorum.

ikikereiki

Standart adres meselesi

TC kimlik nosundan herkesin adresini kesin olarak görmek mümkündür..

Saygıdeğer arkadaşlarım. Bende 3 yıldır bu dertten muzdaliptim. Ama bugun avea bayisine gittim. açık hat kulladığı söyledim (yani başkası adına hat). benden kimliğimi istediler ve 3 adet forma imza attırdılar. 5 TL ücret aldılar. hattınızda kontor olması gerekiyor dediler. 10 TL yede kontor yüklediler. bu işlemlerden sonra bana onay mesajı geldi bu hatıı üzerinize almak istiyormusunuz diye. evet yazdım gönderdim ve hat sadece 15 TL ye üzerime geçti. Sakın korkmayın benden çok üzret alacaklar diye. 15 TL niz varsa bir avea bayisine gidin ve hattınızı üzerinize alın. tşk ederim. iyi günler.

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim hat taşınmış hat 0536 ve Avea ben bunu önce türksele taşıyacakmışım da oradan üzerime alacakmışım, yok yaa..

Rom. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı recepgumus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer arkadaşlarım. Bende 3 yıldır bu dertten muzdaliptim. Ama bugun avea bayisine gittim. açık hat kulladığı söyledim (yani başkası adına hat). benden kimliğimi istediler ve 3 adet forma imza attırdılar. 5 TL ücret aldılar. hattınızda kontor olması gerekiyor dediler. 10 TL yede kontor yüklediler. bu işlemlerden sonra bana onay mesajı geldi bu hatıı üzerinize almak istiyormusunuz diye. evet yazdım gönderdim ve hat sadece 15 TL ye üzerime geçti. Sakın korkmayın benden çok üzret alacaklar diye. 15 TL niz varsa bir avea bayisine gidin ve hattınızı üzerinize alın. tşk ederim. iyi günler.
    Ben Vodafone hattımı 1 ay önce üzerime aldım hiç bir ücret ödemeden hem de.

-Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hani hattı üstüne almak bedava idi milleti yolmak tan başka bir şey değil geçirmeyecegim istedikleri zaman kapatsinlar

saolun bilgiler için

SDN Okuru

yakın zamanda avea faturalı hattı üzerine alan kimse var mı acaba ??

Eğer varsa standart abonelik sözleşmesi dışında 8 maddelik ek bir taahhütnameye imza attınız mı ??

Yoksa sadece kimlik fotokopisi verip standart sözleşmeyi mi imzaladınız.....

hadi aveacılar cevap lütfen......

SDN Okuru

çok saçma bi kere. nerden tespit edecekler bunu

SDN Okuru

7 ay önce vodafone hattı satın aldım tc kımlık fotokopisi çekildı 7 aydr hattı kullanıyorum 2 gun önce hattımı kullanamadım benım uzerıme olan hattımı baska bırısı üzerine almış ve kullanıyor bu durumda napabılırım savcılıga gıdıcegım böyle birsey nasıl olabılır bılgılendırırsenız sevınırım

Ek ücret istedikleri için hattı üzerime alamadım. Sanki ek ücret istemeyeceklerdi gibi hatırlıyorum.

SDN Okuru

hattım başkasının adınaydı ve o kişi kapattırdı numaramı nasıl üzerime alabilirim numaramı yardımcı olabılır mısınız?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)