7554444 Konbara Puan Kazandınız

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 52
Like Tree2Beğeni

Konu: 7554444 Konbara Puan Kazandınız

Standart 7554444 Konbara Puan Kazandınız

7554444 numarasından konbarapuan'larınız 900'a ulaşmıştır bizi ücretsiz arayın aktif edelim diye bir mesaj geldi bende aradım nedir diye.Hattıma hediye olarak 2 gün kullanabileceğim 24 tl yüklenecektir onaylıyor musunuz dediler bende evet dedim sonra işlemi gerçekleştirmek için kredi kartını üzerinde yazan kabartmalı yazıları ve son kullanma tarihini istediler.Bende bir dolandırıcılık olayı olduğunu anladım vermeden kapattım.İnternette araştırdım hemen.Veren arkadaşların kredi kartında 80 tl ve civarı tutarlar çekmişler.
    Sizlerde dikkatli olun.
    Ayrıca nereye şikayet edebiliriz bu numarayı?

sgurakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sikayetvar.com adresinden ve emniyet genel müdürlük sitesinden şikayetini bildirebilirsin

mardecity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

walla bana da geldi bende reddettim ama turkcele bağlıymış bu numara da. dolandırıcılık değil de donuna kadar soyma tuzağı bu dikkat etmek gerek. karamehmet azıttı gene.
    Mg. bunu beğendi.

Alıntı mardecity Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla bana da geldi bende reddettim ama turkcele bağlıymış bu numara da. dolandırıcılık değil de donuna kadar soyma tuzağı bu dikkat etmek gerek. karamehmet azıttı gene.
    Çok sinir oldum ya arayıp küfresim var şimdi...

mardecity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı canfb1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sinir oldum ya arayıp küfresim var şimdi...
    et et rahatlarsın

aynen bu numara Turkcell'e bağlı, çetrefilli yoldan insanları kandırmayı hedefliyorlar.Turkcell'de bunu yapıyorsa artık vay halimize

Neutral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DİKKATLİCE OKUYUN

Bu numara Turkcell'e bağlı derken tam anlamıyla böyle anlamayınız. Çözüm Ortağı. Başındaki kişi Tuırkcell'in eski üst düzey yöneticilerindendir. Böyle bir uygulama başlatıldı, aradığın zaman ücretsiz ( Ücretsiz gerçekten ) konuşabilirsiniz.

Şunu açıklığa kavuşturalım; 900 diye tabir edilen Konbara puan aslında onların sana verdikleri bir sanal 2 gün içinde tüketmen gereken 30'ar dakikalık konuşma süresidir. Ben ne yapayım onların belirledikleri süre içerisindeki konuşma sürelerini. Artı Konbaradan yaralanabilmen için onları arayarak onlardan Kontör yüklemen gerekecek ki bu da onlara muhtaçlık kısmını dolduruyor. Yani sen Turkcell'den ya da Kredi kartından başka yerden yükledin Konbaran yüklenmeyecektir. Hadi her ay bunlardan yükledin az miktarda Konbara hediye edilip 1000 olana kadar hediyeleri maalesef alamayacaksın. Aldın 30 dakikalık 2 günlük süreler var. O ilk başta ki 900 zaten sıfırlanıyor. Sonra 1000 olana kadar hiçbir şey yok.

Sizden Kredi Kartı bilgilerinizi alarak üye yapıyorlar ( Onlardan yüklediğiniz zaman Konbara biriksin diye ) bunu açıklarken Müşteri Temsilcisi müşteriyi karambole getirerek o vereceği hediye dakikaların toplam tutarlarını vs. ile dillendirerek daha avantajlı olduğunu sunuyor. İşte zaten 80 TL çekilecek ama siz 120 Tl'lik konuşmuş olacaksınız.!!! Müşteri oo iyimiş ya karlı bu iş diye atlayabilir fakat Müşteri temsilcisi aslında genellikle 80 TL'lik kısmı sessiz ve lafın arasında hızlı geçişlerle gerçekleştirmektedir.

İşte bu yüzden insanlar sonradan bakıp kartımdan şu kadar para çekilmiş diye veryansın etmektedirler ve çoğu da karlı sanıp hemen bilgilerini veriyor. Dediğim gibi orada sessiz ve hızlı bir geçiş var. Sonradan onayı verdiğiniz zaman bile dava edeceğiniz vakit konuşmalar dinlenir bu fiyatı onayladığınız çıkar. İşler ince ayardan yürütülmektedir.

Burada Müşteri temsilcilerini kötülemiyorum arkadaşlar yanlış anlamayın ben de bir Şirkette Müşteri Temsilcisiyim ( Agent ). Bunların şirket politikaları böyle bir şey, bunu anlatmaya çalışıyorum ve kesinlikle aramayın. Zaten internette aradığınız zaman artık sayamayacağınız kadar mağdurun isyanını görebilirsiniz. Kişisel yorum yapmıyorum gözünüz açın.! Sakın Kandırılmayın.!
    Konu Neutral tarafından (11-08-2011 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.
    muratveb bunu beğendi.

way_be - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aman dikkat arkadaşlar kanmayın !!!

SDN Okuru

şeref...ler yalan sakın kanmayın insanların üç beş kuruşuna da göz diktiler

SDN Okuru

aynı şekil 1 yıl önce banada oldu. sikayetvar.com a şikayet ettim. Sabahında turkcell'den aradılar. Müşteri temsilcisi; işte bu firma bizim iş ortağımızdır vs.. diye zırvalarken ben de adama dedim. Beyefendi.. Konbara Puan Turkcell Markasının bir kampanyası değilmiydi? - evet dedi. O halde sizin yapmış olduğunuz ayan beyan dolandırıcılık ve tamamen müşteriyi kandırmaya yönelik bir hareket değil midir? dedim.. e efendim öyle değilde şöyle de... derken, ben onu bunu anlamam.. Şu dakikadan sonra muhatabınız ben değil ilgili savcılık makamı olacaktır dedim.. Peki efendim ilgililelere aktarıcam dedi kapattık. ertesi gün Turkcell genel merkezinden aradılar.. aynı şeyleri onlara da söyledim. hem 80 TL yi geri yüklediler kredi kartıma, hem de o bahsi gecen 24 TL kaldı bende :=)

Vel hasıl kelam, dikkatli olmak gerekir vesselam.

aynı şekil 1 yıl önce banada oldu. sikayetvar.com a şikayet ettim. Sabahında turkcell'den aradılar. Müşteri temsilcisi; işte bu firma bizim iş ortağımızdır vs.. diye zırvalarken ben de adama dedim. Beyefendi.. Konbara Puan Turkcell Markasının bir kampanyası değilmiydi? - evet dedi. O halde sizin yapmış olduğunuz ayan beyan dolandırıcılık ve tamamen müşteriyi kandırmaya yönelik bir hareket değil midir? dedim.. e efendim öyle değilde şöyle de... derken, ben onu bunu anlamam.. Şu dakikadan sonra muhatabınız ben değil ilgili savcılık makamı olacaktır dedim.. Peki efendim ilgililelere aktarıcam dedi kapattık. ertesi gün Turkcell genel merkezinden aradılar.. aynı şeyleri onlara da söyledim. hem 80 TL yi geri yüklediler kredi kartıma, hem de o bahsi gecen 24 TL kaldı bende :=)

Vel hasıl kelam, dikkatli olmak gerekir vesselam.

SDN Okuru

bu gün banada mesaj attı bu şeref...ler. konbaranız da 100lira birikti bunu kullanmak için şu numarayı arayın diye. tabi itibar etmedim. ayrıcada turkcelle bunu şikayet edip, turkcell herkese bu dolandırıcılara kanmayın diye mesaj atıp bilgilendirsin. kim bilir kaç masum kişinin parasını çalıyorlardır bu hırsızlar.

SDN Okuru

Faturasız turkcell hattımdan Bimcell e geçtim.Kafam öyle rahatki.8 senedir aldıkları haram olsun.

berinark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durduk yere biryerden bedavaya birşey geliyorsa, yok efendim kampanya yok efendim 1000. kişisiniz, şu fırsattan yararlanmak istermisiniz diyorlarsa aman uzak durun Akrabam 20 tl dolandırıldı, kredi kartı müsait olsa 20.000 lirada dolandırırlardı

wolkhy1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kımse kımseye bedava bir şey vermez arkadaslar...

SDN Okuru

Bugün Banada aynı mesaj geldi, ben önce bi araştırayım dedim, iyiki araştırmışım, yoksa arayabilirdim yanlışlıkla, ve bankadan bile arasalar yine kredi kartı bilgilerimi vermem, sıra geldi turkcell veyahut başka firmalar...

Üçkağıtçılar...

sakın oyuna gelmeyin her numarayıda açmayın burdaki arkadaş uyanık gözü açık birisiymiş dikkatli olalım lütfen

muhammedyakup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tcell sonrada şöyle der müşteri memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz şöyle yapıyoruz böyle geliştiriyoruz ben şahsen böyle mesajlara itibar etmiyorum geçen mesaj gelmiş 4 büyük takımın formasını kazandınız şu numarayı arayın diye

SDN Okuru

Onların verdikleri para başlarına parçalana Bizimkileri Harcamasınlarda

xyz1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı canfb1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7554444 numarasından konbarapuan'larınız 900'a ulaşmıştır bizi ücretsiz arayın aktif edelim diye bir mesaj geldi bende aradım nedir diye.Hattıma hediye olarak 2 gün kullanabileceğim 24 tl yüklenecektir onaylıyor musunuz dediler bende evet dedim sonra işlemi gerçekleştirmek için kredi kartını üzerinde yazan kabartmalı yazıları ve son kullanma tarihini istediler.Bende bir dolandırıcılık olayı olduğunu anladım vermeden kapattım.İnternette araştırdım hemen.Veren arkadaşların kredi kartında 80 tl ve civarı tutarlar çekmişler.
    Sizlerde dikkatli olun.
    Ayrıca nereye şikayet edebiliriz bu numarayı?
    ihbar.bilisim@iem.gov.tr
    Konu deatmania tarafından (15-09-2012 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

SDN Okuru

slm bugun msj geldı aynı seklde aradım ve boşluguma geldı kredı kartı numaramı son kullnma tarıhını verdım arka yuzundekı 3 numarayıda ısteddı bırden kafama dank ettı onu vermeden kapattım sızce bulabılırlermı onu ?? bı sorun olur mu?

SDN Okuru

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm bugun msj geldı aynı seklde aradım ve boşluguma geldı kredı kartı numaramı son kullnma tarıhını verdım arka yuzundekı 3 numarayıda ısteddı bırden kafama dank ettı onu vermeden kapattım sızce bulabılırlermı onu ?? bı sorun olur mu?
    bence bişi olmaz kardeşim sıkma canını

SDN Okuru

Standart ....

şimdi mesaj geldi iyiki araştırma yapmışım saolun arkadaşlar.

Aynı mesaj bana da geldi.Ben daha önce Turkcel'in benzer bir uygulamasından 40 Tl dolandırılmıştım.Bu bana dersolduğu için ,hemen google da KONBARA diye arattım.Bunun da sakıncalı bir sistem olduğunu anladım.Böyle bir mesaj alırsanız,sakın aramayın.Banka bilgilerini katiyen bu ve benzeri kimselere vermeyin.Dikkatli olun.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)