Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 54
Like Tree5Beğeni

Ebay'den nasıl alışveriş yapılır?

Cep Telefonları forumunda Ebay'den nasıl alışveriş yapılır? konusunu incelemektesiniz.

Arkadaslar ebaydan alısveriş yapmak istiyorum... sorularımı bilen bir arkadas yanıtlarsa minnettar kalacagım... ilk olarak ebay.de ( almanya için ) sitesinden alısveriş yapsam Türkiyeye gönderim yapıyorlarmı ? ebay.com gönderiyor fakat bu ...

Arrow Ebay'den nasıl alışveriş yapılır?

Arkadaslar ebaydan alısveriş yapmak istiyorum... sorularımı bilen bir arkadas yanıtlarsa minnettar kalacagım...

ilk olarak ebay.de ( almanya için ) sitesinden alısveriş yapsam Türkiyeye gönderim yapıyorlarmı ? ebay.com gönderiyor fakat bu da gönderiyormu yani ?

aldıgım ürünün yazan fiyatının yanı sıra ek bir kargo fiyatı ekliyorlarmı ? yoksa hersey içindemi ?
    Türkiye için aldıgım ürün yaklasık kac haftada gelir , diyelim ki amerika ingiltire v.b.?
    ve ürün dagıtıma Türkiyede hangi kargo ile cıkıyor ?

tşk ederim simdiden....

ingilizcem cok iyi olmadıgı için buraya yazdım..... eger birisi alısveriş yapmam için bana yardım ederse cok sevinirim

Troy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamlar,

Bu konuda ebay değil de senin gümrük kanunlarını bilmen gerekiyor. Belli bir fiyat oranına kadar sipariş verebiliyorsun.

Teslimat konusunda sorun çıkmıyor. Mesela kitap alan arkadaşlarım çok fazla var. Ama elektronik aldıkları zaman bazen sorun yaşayan arkadaşlarım da var.

Sen ne almak istediğini belirtirsen belki sana daha fazla yardımcı olabiliriz.

Alıntı Troy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bu konuda ebay değil de senin gümrük kanunlarını bilmen gerekiyor. Belli bir fiyat oranına kadar sipariş verebiliyorsun.

Teslimat konusunda sorun çıkmıyor. Mesela kitap alan arkadaşlarım çok fazla var. Ama elektronik aldıkları zaman bazen sorun yaşayan arkadaşlarım da var.

Sen ne almak istediğini belirtirsen belki sana daha fazla yardımcı olabiliriz.

öncelikle konuma uzun zaman sonra biri mesaj attıgı için minnettarım.... bunu belirteyim ;)

htC one modeli telefon için kılıf ve jelatin alacagım ... yaklasık bana 50 dolara mal olacak...eger aynı kişiden de alırsam sanırım kargo parası 7 sterlin diyor...
    fakat işte merak ettigim kac günde elime ulasır ?
    hangi kargo ile calısıyorlar ? ve kargo takibi edebiliyormuyum ? bu benim için önemli..cünkü sürekli evde duran biri degilim... bu konuda yardıma ihtiyacım var ;)

Satıcıya sorarsan bilgi verir, büyük ihtimal.

SDN Okuru

Alacağınız kılıf ve jelatini satıcı devlet postası ile yollayabilir. Çünkü ufak şeyleri kargoya vermezler, devlet postası daha ucuza gelir ama 7-15 gün sürebilir Almanya'dan gelmesi. Süre daha kısa veya daha uzunda olabilir. Almanya Devlet postası ne ise ona verir pakedi satıcı, ülkemize girdiğinde dağıtımını PTT yapar.

Satıcı yolladığı ülkeler arasında Türkiye varsa yollar. Fiyat olarak ürün fiyatı + kargo ya da posta parası alınır. Dediğim gibi posta ile gelirse PTT getirir kargo ise orda yazan kargo getirir. Bazı kargolarda ülkeye girdiğinde başka kargo getirebiliyordu ama hangi firmaydı unuttum onu.

Alacağın ürün kılıf ve jelatinse gümrüğe takılmaz ama senede 5 üründen fazla alırsan onlardan gümrük alınır.

mustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben değilde Arkadaşım vasıtasıyla bir sürü ürün aldık ebay'dan.
    Ben Kulaklık,Telefon için Batarya,Şarj Cihazı,En sonda Otomatik Kol Saati aldım.
    Bildiğim kadarı ile 200 dolara kadar ürünler gümrüğe takılmıyor.
    Arkadaşım en son tablet pc aldı gerçi değeri 400 lira filandı.Oda sorunsuz geldi.
    Genelde burada ürünlerin Ülkemize gönderilip gönderilmeyeceğine dikkat etmek gerekli.
    Birde Arkadaşım Paypal ile yapıyor ödemeyi,sorun olursa para geri iade ediliyor.
    Yanlız Kargo süresi 2 haftayı buluyor en az.

htc one için ben de kılıf bakıyorum bu arada

m!ndf!elds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

htc one için ben de kılıf bakıyorum bu arada
    O zaman can alıcı soruyu soralım Telefonu kullanıyormusunuz ve memnunmusunuz kısaca görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

Konuyu baltalamak gibi olacak ama ben de bu sıralar bir telefon alacağım ve kılıf konusunda ebay'dan alışveriş yapmayı düşünüyorum bu konu da yeterince aydınlatıcı oldu, teşekkürler.
    gokhanathan03 bunu beğendi.

htc one çok başarılı kılıf alırsam da süper olacak (konuya da bağladım)
    gokhanathan03 bunu beğendi.

Özelden sormuyorum ki merak edenler de bilgilensin Ultrapixel kamerasıyla alakalı bir çift söz bekliyorum, kısaca kamerası tatmin ediyor mu? Bu son sorumdu dahası yok

Ayrıca kılıfı konusunu bağlayacak olursak, alüminyum gövdeli telefonlara plastik kılıf kullanılması biraz garip geliyor, sonuçta alüminyumun kullanılma amaçlarından biride içerideki ısıyı olabildiğince kısa sürede dışarı atmak ve makinanın ısınmasını en aza indirmek fakat bu plastik kılıflarla beraber bu amaç tarihe karışıyor

kılıf olarak bunu begendim... jelatin olarak da en cok ZAGG markasını övmüsler... biraz pahalı ama

SDN Okuru

bende htc one çıkınca alacağım ve kilifini.

1-merak ettiğim bu kiliflardan turkiyede yok herhalde ki yurtdisindan aliyorsunuz. yani turkiyeye hiç gelmicekmi acaba? bende yarin öbürgün alacak olsam.

2- htc one i nerden temin ettiniz yurtdisindan falan mi getirttiniz?

3- temmuz gibi amerikaya gidecegim ordan alsam htc one i turkiyede garanti vs sorun olur mu?

Alıntı m!ndf!elds Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özelden sormuyorum ki merak edenler de bilgilensin Ultrapixel kamerasıyla alakalı bir çift söz bekliyorum, kısaca kamerası tatmin ediyor mu? Bu son sorumdu dahası yok

Ayrıca kılıfı konusunu bağlayacak olursak, alüminyum gövdeli telefonlara plastik kılıf kullanılması biraz garip geliyor, sonuçta alüminyumun kullanılma amaçlarından biride içerideki ısıyı olabildiğince kısa sürede dışarı atmak ve makinanın ısınmasını en aza indirmek fakat bu plastik kılıflarla beraber bu amaç tarihe karışıyor
    gece çekimlerinde sıkıntı yaşıyorum ne yalan söyleyeyim

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende htc one çıkınca alacağım ve kilifini.

1-merak ettiğim bu kiliflardan turkiyede yok herhalde ki yurtdisindan aliyorsunuz. yani turkiyeye hiç gelmicekmi acaba? bende yarin öbürgün alacak olsam.

2- htc one i nerden temin ettiniz yurtdisindan falan mi getirttiniz?

3- temmuz gibi amerikaya gidecegim ordan alsam htc one i turkiyede garanti vs sorun olur mu?

Bize test için gelen telefon bu. Sanırım 1-2 haftaya da satılır ülkemizde.

ABD'den alırsan garantisi burada geçmez.

gece çekimlerinde sıkıntı yaşıyorum ne yalan söyleyeyim

Özellikle gece ve düşük ışık performansı ile iddialı olması beklenen bir makinadan düşündürücü bir sonuç.

SDN Okuru

Standart e-bay ve tablet

selamlar,

e-bay üzerinden tablet alınabilir mi?

yani Türkiye'ye gelir mi?

fiyatı 300 dolar civarı.

ödemeyi paypal ile yapıcam

ve ürünler sıfır değil mi? yoksa başkasının ürünleri mi?

yardım lütfen...

selamlar,

e-bay üzerinden tablet alınabilir mi?

yani Türkiye'ye gelir mi?

fiyatı 300 dolar civarı.

ödemeyi paypal ile yapıcam

ve ürünler sıfır değil mi? yoksa başkasının ürünleri mi?

yardım lütfen...
    75 Euro sınır var. 300 dolarlık bir ürün gümrükte takılır büyük ihtimal.

SDN Okuru

e bay dan almak ıcın sadece kredı kartı yeterlı mii?

Selamlar ağalar, benim çok eskiden üyeliğim vardı ama silinmiş bir şekilde neyse benimde bir sorum var bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum.
    http://www.ebay.com/itm/Ultra-Fire-T...item232dae1709
    Bu pilden almak istiyorum 20 kadar gümrükte bir vergilendirme veya başka bir sıkıntı olurmu acaba?

Alıntı djserdar58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar ağalar, benim çok eskiden üyeliğim vardı ama silinmiş bir şekilde neyse benimde bir sorum var bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum.
    http://www.ebay.com/itm/Ultra-Fire-T...item232dae1709
    Bu pilden almak istiyorum 20 kadar gümrükte bir vergilendirme veya başka bir sıkıntı olurmu acaba?
    Kısa bir soruşturma sonucu kişisel olarak 1500$ a kadar sipariş verilebiliniyormuş ama tabi sadece bir duyum, bu arada pek kesin cevap veren yok sorulara

Hala tık yok kimseden!

eSa
    eSa isimli üye şu an offline konumdadır
    eSa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pil ve batarya konusu sıkıntılı gümrük ve taşıma işlemlerinde. Siz yine de 100 doları geçmeyecek şekilde 1-2 parçada sipariş verin. Hatta ilk önce bir siparişin gelmesini bekleyin. Dediğim gibi gümrüklerde veya taşımada bir sıkıntı olursa fazla paranız gitmemiş olur.

Cevap için teşekkürler ama ben limanda çalışan bir tanıdık buldum ve ona soracağım şimdi bayram tatilindeler, gelmasini bekliyorum aldığım bilgileri burada sizlerle paylaşırım.
    Herkese iyi bayramlar

lordarcual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En kolayı satıcı ile görüşüp üstüne daha düşük bir fiyat yazmasını sağlamak. Mesela 7 dolar o zaman HTC One bile getirtebilirsiniz. Ben 20 Dolarlık aldım adam üstüne 3 dolar yazdı hiç sıkıntı olmuyor o şekilde gümrükte. 2 ay ininde 10 kadar ürün sipariş ettim hepsi elime ulaştı. 1 tanesi dışında. Gelmezse paramı isterim geri veriyorlar parayı zaten Sadece kredi kartı yeterli değil PayPal gerekli İyi Forumlar...

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyler ebayden 7000mah zerolemon batarya alacagim gelir mi dersiniz 40 dolar sorun olur mu.

Ben Kenobi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler ebayden 7000mah zerolemon batarya alacagim gelir mi dersiniz 40 dolar sorun olur mu.
    75 dolar ya da euro muydu hatırlamıyorum
    O sınıra kadar sorun yok.
    Ben 60 dolara alışveriş yaptım iki ay önce.
    __kadıköyRAP__ ve Elusive bunu beğendiler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)