Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 48
Like Tree10Beğeni

Konu: Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?

Question Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?

Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?
    Konu deatmania tarafından (27-03-2013 Saat 07:30 ) değiştirilmiştir.

üçü de olabilir. istediğin özellliğine göre değişir
    thekillingroad bunu beğendi.

Bir telefondan beklenecek herşeyi karşılayabilen cihazlar hepside, tasarımı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al, bence Sony bu arada.
    JBoND ve thekillingroad bunu beğendiler.

Gorus bıldırdıgınız ıcın tesekkur edıyorum arkadaslar.Banada en yakın Sony duruyor ama S4'te aklıma geldıgınde cok kararsız kalıyorum

GhostX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sony Xperia Z biraz kalın gibi duruyor fotoğraflarda Htc One kamerasıda 4MP olması şaşırtı beni birini almayı düşüniyorum ama karar veremedim bende henüz

SDN Okuru

4mp degil 4up

SDN Okuru

kardeşim en iyisi htc one emin ol ki kaliteli bu sefer htc on numara iş çıkarmış o 4megapiksel bildiğimiz sıradan 4mp değil ultrapixel teknolojisi var baya kaliteli kamera

SDN Okuru

her üçüde 4up zaten

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her üçüde 4up zaten
    kafan iyi sanırım

thekillingroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vallahi ilk mesajlar gerçekten hoşuma gitti, onu al bu ezer şu kopartır yerine gerçekten cihazların hakkını teslim eden yorumlar görmek güzel.

Üçü de her bireyi tatmin edebilecek cihazlar.
    Benim için burada ilk tercih HTC One, ikinci tercih XPERIA Z olurdu.
    Yalnız One'ın kamerasıyla ilgili bir konuyu doğru dürüst söylemek gerekir. Kamera 4mp, ultrapixel diye bir ölçüm yok. Gündüz vakti açık havada fotoğraf çekmek istediğinizde S4 ile XperiaZ'nin gerisinde kaldığını göreceksiniz. Lakin çoğumuz artık fotoğrafları Facebook ve Twitter'a koymak için çektiğimizden artık pek bir fark kaldığını söyleyemem.
    Gece fotoğraflarında tabii iş biraz daha değişebiliyor, özellikle optik sabitleyici olması One'da büyük avantaj.

Vİdeo çekimi konusunda da yine One en azından S4'ün önünde, XPERIA ile durumu bilmiyorum açıkçası.
    Mıcheal1975 bunu beğendi.

Cihazı ne için kullanacağına bağlı. Hepsi farklı ek özellikler sunuyor. Su geçirmezlik çok elzemse Xperia Z alabilirsin. Onun dışında One'la Samsung S IV arasında One çıkar bence. One'ın kamerasındaki kalite çok fazla ve yazılımı geliştirdikçe daha iyi performans alıyorlar. Bize gelinceye 2 güncelleme daha alır

Alıntı smnfrkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihazı ne için kullanacağına bağlı. Hepsi farklı ek özellikler sunuyor. Su geçirmezlik çok elzemse Xperia Z alabilirsin. Onun dışında One'la Samsung S IV arasında One çıkar bence. One'ın kamerasındaki kalite çok fazla ve yazılımı geliştirdikçe daha iyi performans alıyorlar. Bize gelinceye 2 güncelleme daha alır
    Ahah yok canım, o kadar değil.
    2 hafta içerisinde gelmiş olacak. Herhangi bir güncelleme Mayıs civarlarından önce alacağını sanmıyorum, eblek bir problem yoksa.

Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta içerisinde gelmiş olacak. Herhangi bir güncelleme Mayıs civarlarından önce alacağını sanmıyorum, eblek bir problem yoksa.
    2 güncellemeyi esprisine dedim. Ama cihazın kamera donanımı cidden çok iyi, Butterfly'ın çektiği fotoğrafları gördükten sonra HTC Image Chip'e olan hayranlığım arttı. Çok sevdiğim bir abim bizzat kendi aşağıdaki fotoğrafı çekmiş.

SDN Okuru

Htc Zoe teknolojisiyle kamera konusunda bayağı iddialı. Onu kafanıza takmayın. Sitesinden izlediğim videolar ağzımı açık bıraktı vallahi. Xperia Z almayı düşünüyordum ama bir türlü çıkmadı, aklım One'a kaydı şimdilik. S3'e veya S4 ise bir türlü içime sinmedi.

Regionella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oyun karşılaştırması

htc one, iphone 5 vs. renkleri abartılı vermiş, duvarlar siyah tonda hep, yerler ve gökyüzü hep mavi.

xperia z ise gerçek renkleri sunmuş.

1080p ile tam ekran izlerseniz fark gayet net.

SDN Okuru

oyundaki farkın xperia z nin renk sıcaklığının zayıflığından olduğunu düşünüyorum. ana ekrana bakıldığında htc one nın renkleri daha canlı daha doğru geliyor bana. ayrıca xperia z de ekrana gömülü sanal tuşların oyun içerisinde de ekrana geldiğini görüyoruz. çok güzel bir oyunda bir anda elinizin kayıp menü tuşuna basmanız baya sinir bozucu olacaktır.

RedQueen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Htc Butterfly (kamera olarak) One ile arasındaki fark nasıl sizce ?

SDN Okuru

Arkadaşlar mantıklı düşünüldüğü zaman xperia z nin renkleri biraz daha gerçeğe yakın. Dışı camla kaplı bi binaya baktığınız zaman mavi mi görürsünüz yoksa beyaza yakın mı? bence beyaza yakın.

SDN Okuru

Arkadaşlar mantıklı düşünüldüğü zaman xperia z nin renkleri biraz daha gerçeğe yakın. Dışı camla kaplı bi binaya baktığınız zaman mavi mi görürsünüz yoksa beyaza yakın mı? bence beyaza yakın.

Alıntı RedQueen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Htc Butterfly (kamera olarak) One ile arasındaki fark nasıl sizce ?
    Bence Butterfly One X(+)'la gelen işin devamı gibi. Kamera açısından da.
    O yüzden klasik aynı şeyleri söyleyebiliriz. Gündüz parlak ışıkta, pardon "yeterli" ışıkta (çok ışık da iyi değildir) Butterfly daha güzel detaylar yakalar ve PC ekranı TV gibi byük ekranlarda daha izlemesi keyifli fotolar çıkartır.
    İş akşama gelince, telefonu tripodumsu bi cisimlerin üzerine koymak gibi taktikler izlemediğiniz sürece (ki ben çok yaparım ) One oldukça başarılı fotolar alacaktır Butterfly'a nazaran.

Ne için kullanacagına bağlı kullanacagın alanları söylersen bildiklerimi paylaşırım seninle

sony de kesin karar vermiştim, ama htc yi görünce biraz duraksadım. Gerçekden dış görüntü olarak cok güzel olmuş. Ancak aleminyum kasa bana dez avantaj gibi geliyor, aleminyum cabuk soguyor ama cabukda ısınıyor oyun, filim falan bakarken tutacagımızdan bence cok ısınır. Ayrıca aleminyum yumusak bir metal düşer falan yamulur tekrar düzelmezde çizilme riski çok. Kamerasına laf yok htc nin süper olmuşda; sony nin artısı daha fazla gibi.
    Regionella ve OnurErgin bunu beğendiler.

SDN Okuru

pahalı telefonlarda su geçirmezlik çok çok önemli sony z tercih ederim.( ipone 4s suda hiçe gitti)

Hepsi çok güzel telefon tabi ki herkesin kendi kişisel beklentilerine göre değişir bana soracak olursan ben HTC One derim. Sense 5 ile devrim yaratan bir arayüz gelmiş telefona sosyal medya ve daha bir sürü kullanmak istediğin uygulama yeni arayüz ile daha kolay ulaşabiliyorsun. Ses kalitesi olarak da aralarında en iyisi çift hoparlör ile stero ses kalitesi kulaklarımızı müzik dinlerken rahatlatacak. Kamerasına gelincede kamera 4 ultrapixel özelliğine sahip forumda 4 mp denilmiş bazı arkadaşlar tarafından yanlış bilgi verilmesin çok güzel kamerası var çekim olarak renk taraması çok güzel ve hiç beklemediğiniz kamera özelliklerine sahip. Bu vermiş olduğum video incelemesini izdeğinizde telefonu daha iyi tanıyacaksınız.

http://www.youtube.com/watch?v=7P0O-...layer_embedded

semih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

htc one ,s4 ,z
    sıralama bu şekilde bence

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)