Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 16 ve 16

Standart Yurt Dışından Getirelen Telefonunun Pasaport Kaydı Sildirilebilir mi?

merhabalar yurt dışından getirilip direk pasaport sahibi üzerine kayıt ettirilen telefonu tekrardan pasaport sahibi sildirebilirmi?

sormamdaki sebeb ise kayıncoma yurt dışı iphone 5 alacağız sim free unlock fakat hani aklımda şöyle bir soru işareti kaldı alacağız ama adam ya bızden sonra sildirir ise felan? böyle bir durum olabilirmi?

acaba konuya vakıf olan kımse varmı? ona göre sipariş edeceğiz iki arada bır kerede kaldık

Standart Yurt Dışından Getirelen Telefonunun Pasaport Kaydı Sildirilebilir mi?

Sildirilemiyor diye biliyorum. O işlemden sonra telefonun IMEI kaydı alınıyor. SIM Kart kullanımı yasal hale geliyor. Aksi durumda telefon çalıntı gibi gözüküyor.

BlackShopAre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence de öyle bi şey yapamazlar kaydı sildiremez

Alıntı BlackShopAre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence de öyle bi şey yapamazlar kaydı sildiremez
    sizede teşekkür ederim o zaman gönül rahatlığı ile alabiliriz yani
    Alıntı thepolice2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sildirilemiyor diye biliyorum. O işlemden sonra telefonun IMEI kaydı alınıyor. SIM Kart kullanımı yasal hale geliyor. Aksi durumda telefon çalıntı gibi gözüküyor.
    teşekkürler bilgilendirmeniz için

Bnde bise sorayim size telefonu pasaporta yazdirma islemi kolaymi nasil acaba bileniniz varmi

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Son 1 ay içinde yurtdışına gidip gelen bir pasaport varsa, bir vergi dairesine 100TL harç ödüyorsunuz.
    Sonrasında size verilen belge ile herhangi bir Turkcel, Avea, Vodafone bayisinden 5-10TL gibi bir paraya kayıt ettiriyorsunuz.

Vergi dairesine para yatırdıktan sonra şimdi birde e-devlet üzerinden de kayıt yaptırılabiliyormuş.

Alıntı sebastiantr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 1 ay içinde yurtdışına gidip gelen bir pasaport varsa, bir vergi dairesine 100TL harç ödüyorsunuz.
    Sonrasında size verilen belge ile herhangi bir Turkcel, Avea, Vodafone bayisinden 5-10TL gibi bir paraya kayıt ettiriyorsunuz.

Vergi dairesine para yatırdıktan sonra şimdi birde e-devlet üzerinden de kayıt yaptırılabiliyormuş.
    keşke yurt dışından gelen insan olsada versem 2 bin liraya alsam 32 gb iphone 5i ))

Alıntı WhiteSilverIp5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke yurt dışından gelen insan olsada versem 2 bin liraya alsam 32 gb iphone 5i ))
    Hacıları hocaları yokların derim. Dünya kadar insan ümreye, hacca gidiyor.
    Bir çok telefoncu onlara kayıt yaptırtıyor.

Hacıları hocaları yokların derim. Dünya kadar insan ümreye, hacca gidiyor.
    Bir çok telefoncu onlara kayıt yaptırtıyor.
    kayınco kafamın etini yiyo inişte alll inişte al
    şunuda alsak rahatlasam ne yazıkkı eş dost akraba yok işin garibi umreye hacıya giden eşimdostum da yok :/

illaki akraba olması gerekli değil elbette tanıdık manıdıkta iş görür.
    Yada 100-200 neyse telefoncuya verirsiniz güvenilir iş yapan birinede yaptırabilirsiniz.
    Ancak piyasada çok çakal var 6 aylık kayıt yaptıran. 6 ay sonra kayıt silindimi ya nasıl olur, olmaması lazım bi yanlışlık oldu galiba dur ben bi bakayım deyip 20-30TL ye bi 6 aylık daha yapıyor, senden de 200TL para alıyor.

Helal süt etmmiş adam bulmak lazım. çok çakal var piyasada

illaki akraba olması gerekli değil elbette tanıdık manıdıkta iş görür.
    Yada 100-200 neyse telefoncuya verirsiniz güvenilir iş yapan birinede yaptırabilirsiniz.
    Ancak piyasada çok çakal var 6 aylık kayıt yaptıran. 6 ay sonra kayıt silindimi ya nasıl olur, olmaması lazım bi yanlışlık oldu galiba dur ben bi bakayım deyip 20-30TL ye bi 6 aylık daha yapıyor, senden de 200TL para alıyor.

Helal süt etmmiş adam bulmak lazım. çok çakal var piyasada
    öyle öyle arkadaşımın basına geldi adam sildirmiş bişey yapmış telefonu kullanamıyor 2 haftaya yakın yatıyor telefon ...
    1500 tl ye geliyormuş yurt dışı cihazı TR ye gelmiş hali :S

Alıntı WhiteSilverIp5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar yurt dışından getirilip direk pasaport sahibi üzerine kayıt ettirilen telefonu tekrardan pasaport sahibi sildirebilirmi?

sormamdaki sebeb ise kayıncoma yurt dışı iphone 5 alacağız sim free unlock fakat hani aklımda şöyle bir soru işareti kaldı alacağız ama adam ya bızden sonra sildirir ise felan? böyle bir durum olabilirmi?
    silme diye bişey yok dostum yalnız şöyle bi durum var senin kayınço btk yı arayıp ben telefi kaybettim yada çaldırdım diyip imei verirse telefon iletişime kapanır

SDN Okuru

Standart pasaport

ben de yurtdışından telefon getittirdim sonra açtırmak için bi telefoncuyla konuştum 150 tl ye yaparız dediler tamam dedim. sonra telefon açıldı dediler gittim hattı falan taktırdım 15 günü geçik kullanıyorum dün mesaj geldi telefonunuz kayıtdışıdır 1 hafta içinde kapanacaktır diye. güzelim iphone5 kapanacak ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

-Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yurt dışından iphone getirdik diyelim bunun telefon kaydını yaptırmasak medya oynatıci olarak kullansak kapanma gibi bir problem olurmu yani sadece oyun müzik wifi den internete girmek için kullanmak ipod touch falan gibi yanımıza alırız turkcel ın internet dağıtan cihazı alsak nasil olur acaba.

SDN Okuru

ben bir hatali imei kaydi yaptirdim sonra onu degistirmek icin tekrar ayni dosyayi yani harc pule ve pasaport yazisini alip gonderdim ankaraya imei degisikligi yaptilar, mesela eski kaydedilen imei kalkti tedavulden... Yukarida bir arkadasim dedigi gibi kayip dolayisiyla silinebilir. Ve ilk 2 ay icinde hatali kayit varsa ankara imei dogrusunu yapiyor hani pasaport sahibi 2 defa para kzanma yluna gidebilir ve 2 defa para alabilir...Tabii 1. kayit da gume gider bu duurmlarda...

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)