Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 73
Like Tree4Beğeni

Amazon'dan alış veriş yapmak

Cep Telefonları forumunda Amazon'dan alış veriş yapmak konusunu incelemektesiniz.

Amazon com'dan Türkiyeye alışveriş yapabilir miyim ? Veya nasıl alış veriş yapabilirim, bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi ? +Aldığım üründe nelere dikkat etmeliyim (TELEFON ALMAYI PLANLIYORUM DA) NOT: Çok ...

MertKARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Amazon'dan alış veriş yapmak

Amazon com'dan Türkiyeye alışveriş yapabilir miyim ? Veya nasıl alış veriş yapabilirim, bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi ?

+Aldığım üründe nelere dikkat etmeliyim (TELEFON ALMAYI PLANLIYORUM DA)

NOT: Çok soruyorum bu forumda, kendimi kötü hissettim.
    Konu MertKARA tarafından (23-10-2012 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

thekillingroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Soru sorduğun için kötü hissettiysen git bir daha dönme :p
    Forum budur, soru sorup cevap alma yeridir. Ha, bazı sorulmuş şeyleri tekrar tekrar sormak, cevaplayanlar açısından hoş değildir, o nedenle arama yapmakta fayda var.

amazon.com (ABD) üzerinden cep telefonu alamazsın. Kitap alabilirsin mesela, veya ürüne göre başka ne tip uyarlamalar var bilmiyorum, ama cep telefonu alamazsın. Daha doğrusu, Türkiye'ye göndermez. Çok denemek istersen benim ABD'de bir posta kutum var, oraya yollasınlar oradan da aracı kurum (amerikadaniste.com değil) türkiye'ye yollasın, ama gümrükte takılacak mıdır? sanırım cep telefonu kesin takılır =)

ABD üzerinden alışveriş yapmak istersen (bir ABD adresine) sorularını cevaplayabilrim.

EDIT: denemek için bir de lightsaber bakayım bir tane dedim
    Onu da yollamadı, heralde hiç bir elektroniği yollamıyor.
    Konu thekillingroad tarafından (23-10-2012 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.

oslun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cep telefonunu uzaydan istetin isterseniz, gümrükten geçmez... imei kaydı gerektiren hiç bir cihaz gümrükten geçmez.. bunun dışında alışverişiniz 75€ üstünde ise gümrük vergisini ödersiniz, alırsınız..

Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru sorduğun için kötü hissettiysen git bir daha dönme :p
    Forum budur, soru sorup cevap alma yeridir. Ha, bazı sorulmuş şeyleri tekrar tekrar sormak, cevaplayanlar açısından hoş değildir, o nedenle arama yapmakta fayda var.

amazon.com (ABD) üzerinden cep telefonu alamazsın. Kitap alabilirsin mesela, veya ürüne göre başka ne tip uyarlamalar var bilmiyorum, ama cep telefonu alamazsın. Daha doğrusu, Türkiye'ye göndermez. Çok denemek istersen benim ABD'de bir posta kutum var, oraya yollasınlar oradan da aracı kurum (amerikadaniste.com değil) türkiye'ye yollasın, ama gümrükte takılacak mıdır? sanırım cep telefonu kesin takılır =)

ABD üzerinden alışveriş yapmak istersen (bir ABD adresine) sorularını cevaplayabilrim.

EDIT: denemek için bir de lightsaber bakayım bir tane dedim
    Onu da yollamadı, heralde hiç bir elektroniği yollamıyor.
    Hemen gidiyorum

Peki ABD'de olan birisi bu alacağım telefonu alsa oradan bana gönderse bir sıkıntı çıkmaz diye biliyorum. Bide bazı ürünlerde unlocker tarzında yorumlar var onlar nelerdir ?

ABD de daha ucuz olduğu için oradan almak istiyorum özel mesaj atsam sorun olur mu acaba ?

Alıntı trnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cep telefonunu uzaydan istetin isterseniz, gümrükten geçmez... imei kaydı gerektiren hiç bir cihaz gümrükten geçmez.. bunun dışında alışverişiniz 75€ üstünde ise gümrük vergisini ödersiniz, alırsınız..
    İmei kaydı olmayan diğer ürünleri alabilir miyim peki ? İpod touch olsun tablet bilgisayar olsun ? 75€ üstünde 100 tl vergi ödüyoruz sanırım ?

Alıntı MertKARA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen gidiyorum

Peki ABD'de olan birisi bu alacağım telefonu alsa oradan bana gönderse bir sıkıntı çıkmaz diye biliyorum. Bide bazı ürünlerde unlocker tarzında yorumlar var onlar nelerdir ?

ABD de daha ucuz olduğu için oradan almak istiyorum özel mesaj atsam sorun olur mu acaba ?

İmei kaydı olmayan diğer ürünleri alabilir miyim peki ? İpod touch olsun tablet bilgisayar olsun ? 75€ üstünde 100 tl vergi ödüyoruz sanırım ?
    ipodu bilemem ama ben çinden tablet aldım, 220 lira fiyatı vardı, gümrüğe takılmadan geldi..

ipodu bilemem ama ben çinden tablet aldım, 220 lira fiyatı vardı, gümrüğe takılmadan geldi..
    2side aynı kafaya çıkıyor hemen hemen, takılmaz o zaman..

Elektronik her zaman risktir. Takılma ihitmali en yüksek olan ürünlerden zira gümrük memurları neye dikkat edecekleri konusunda hem biraz eğitimli hem de çok cahiller.
    ABD'den alacağın telefonu amazon'un sana yollamasıyla arkadaşının yollaması arasında gümrük memurları açısından hiç bir teknik fark yok, çok büyük ihtimalle takılacaktır.

Özel mesaj atmaktan kastın bana atmaksa, sormana gerek yok.

Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektronik her zaman risktir. Takılma ihitmali en yüksek olan ürünlerden zira gümrük memurları neye dikkat edecekleri konusunda hem biraz eğitimli hem de çok cahiller.
    ABD'den alacağın telefonu amazon'un sana yollamasıyla arkadaşının yollaması arasında gümrük memurları açısından hiç bir teknik fark yok, çok büyük ihtimalle takılacaktır.

Özel mesaj atmaktan kastın bana atmaksa, sormana gerek yok.
    İkisi de aynı kafaya çıkıyor sanırım

Güncel.. Yok mu başka bilen, yardım edebilecek birisi ?

Telefon gümrüğe takılır. Diğer elektroniklerin de takılma riski yüksek. Bir de amazon.com her ürünü Türkiye'ye göndermiyor sanırım.
    Sana tavsiyem amazon.de ya da amazon.fr gibi avrupa sitelerini denemen.

Amazon sitesi de su anda ebaye benzer bir sekil aldi su aralar. Bir malin birden fazla saticisi var yani hem amazon hemde satici yada normal kisiler de satis yapiyor. Bir ürüne almak icin tikladiginda degisik fiyatlar görüyorsun, ordan kimin kaca sattigina bakabilirsin.
    Eger satici mali uluslararasi gönderiyorsa gümrük/kdv olayina dikkat ederek alabilirsin. Amazonda uzakdogulu saticilarda cok var onlar acisindan verdigin adresin amazonun oldugu ülke yada baska yerde olmasi hic farketmiyor acikcasi.
    Ben simdi Almanya'dayim onlardan birsey alsam malin bana ulasmasi bazan Turkiye'ye göre daha da uzun sürebiliyor. Zamaninda bir süre Amerika'da kalmistim ordaki amazondan hem lokal adrese yollatmistim hem de aldigim baska bir seyi vakit olarak yetismeyecegini düsündügüm icin direk almanyadaki adresime yollatmistim. Her ikisindede sorun cikmadi.

Sen simdi alacagin seyi sitede arat ve hangi saticilar uluslararasi yolluyorsa onlardan al, gümrüge takilma olayi alacagin seye bagli olacaktir, nerden geldigine degil.

Alıntı checkirge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon gümrüğe takılır. Diğer elektroniklerin de takılma riski yüksek. Bir de amazon.com her ürünü Türkiye'ye göndermiyor sanırım.
    Sana tavsiyem amazon.de ya da amazon.fr gibi avrupa sitelerini denemen.
    Anladım fakat aradaki fark ne olacaktır ?

Alıntı mesahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amazon sitesi de su anda ebaye benzer bir sekil aldi su aralar. Bir malin birden fazla saticisi var yani hem amazon hemde satici yada normal kisiler de satis yapiyor. Bir ürüne almak icin tikladiginda degisik fiyatlar görüyorsun, ordan kimin kaca sattigina bakabilirsin.
    Eger satici mali uluslararasi gönderiyorsa gümrük/kdv olayina dikkat ederek alabilirsin. Amazonda uzakdogulu saticilarda cok var onlar acisindan verdigin adresin amazonun oldugu ülke yada baska yerde olmasi hic farketmiyor acikcasi.
    Ben simdi Almanya'dayim onlardan birsey alsam malin bana ulasmasi bazan Turkiye'ye göre daha da uzun sürebiliyor. Zamaninda bir süre Amerika'da kalmistim ordaki amazondan hem lokal adrese yollatmistim hem de aldigim baska bir seyi vakit olarak yetismeyecegini düsündügüm icin direk almanyadaki adresime yollatmistim. Her ikisindede sorun cikmadi.

Sen simdi alacagin seyi sitede arat ve hangi saticilar uluslararasi yolluyorsa onlardan al, gümrüge takilma olayi alacagin seye bagli olacaktir, nerden geldigine degil.
    Ebay dan alabilir miyim peki ? Anladım şu imei yüzünden Türkiyeye telefon alamıyoruz. İllaki benim gidip oradan almam gerek sanırım. Oraya gidip alana kadar da TR'den alırım daha iyi.

Ebaydende alabilirsin tabiiki sadece dikkat etmen gereken sey saticinin Türkiye'ye yollayip yollamayacagindan emin ol. Ebayde alacagin seye bakarken "postage and payments" bölümüne tiklayip ordaki ülkeler listesinde Türkiye varmi yokmu diye kontrol et birde gönderme parasina dikkat et cok abarti olmasin yani.

Ebaydende alabilirsin tabiiki sadece dikkat etmen gereken sey saticinin Türkiye'ye yollayip yollamayacagindan emin ol. Ebayde alacagin seye bakarken "postage and payments" bölümüne tiklayip ordaki ülkeler listesinde Türkiye varmi yokmu diye kontrol et birde gönderme parasina dikkat et cok abarti olmasin yani.
    Anladım, uygun gönderme fiyatı nedir acaba ?

Bir de senden, bana amazondan veya ebay dan samsung galaxy note 2 (Türkiyeye gönderilebilen bi ürün) bulabilir misin zahmet olmazsa.
    Konu MertKARA tarafından (23-10-2012 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

Cinliler cogu seyi bedavaya yollayabiliyorlar yani en uygunu bedava ama alacagin mala göre de en düsük posta parasini isteyeni tercih edersin sonucta toplam maliyet önemli olan.

Herkes yukarda telefonlarin kesin gümrükte sorun cikaracagini yazmis.
    Ama sen bilirsin asagida bir kac link var:

http://www.ebay.de/itm/New-Samsung-G...#ht_2973wt_906

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galax...ht_3884wt_1163

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galax...ht_2917wt_1139

Cinliler cogu seyi bedavaya yollayabiliyorlar yani en uygunu bedava ama alacagin mala göre de en düsük posta parasini isteyeni tercih edersin sonucta toplam maliyet önemli olan.

Herkes yukarda telefonlarin kesin gümrükte sorun cikaracagini yazmis.
    Ama sen bilirsin asagida bir kac link var:

http://www.ebay.de/itm/New-Samsung-G...#ht_2973wt_906

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galax...ht_3884wt_1163

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galax...ht_2917wt_1139
    Teşekkür ederim oradan birisine alıp getirmesi için rica edeceğim artık.

neet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam arkadaşın konuyu baltalamak gibi olacak ama ekran kartı vs. diğer donanımlara da alışveriş yaptığın adresten ulaşmamız mümkün mü ?

Alıntı zoki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam arkadaşın konuyu baltalamak gibi olacak ama ekran kartı vs. diğer donanımlara da alışveriş yaptığın adresten ulaşmamız mümkün mü ?
    çin siteleri ekran kartı, işlemci gibi donanımları satmıyorlar.. genelde çin malı, gümrükte sıkıntı çıkarmayacak ürünler satıyorlar.. ebay gibi sitelerden alırsanız muhtemelen gümrüğe takılır, vergisini ödeyip alırsınız

ben ebaydan el feneri aldım 175 dolar gümrüge takılmadı.

Bildiğim kadarıyla telefon desteği olan cihazların girişi kesin yasak. Vergi ödeyim deseniz de alamazsınız. Geri gönderilir

Headhunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telefon kargoyla gümrükten geçmez. Her ne olursa olsun her koşulda ve imkanda geçmez boşuna uğraşmayın anca tanıdık ile beraber girecek o zaman olur.

Oradan gelen bir tanıdığın olmadıkça olmaz.
    "Gönderilme" işi ne takılmış durumdasın, yapma, birilerinin kazıklaması için açık hedefsin şu an.

Az erken yazsaydın geçen ay 3 EU ülkesinden geldim =)

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon bildiğim kadarı ile Türkiye'ye gönderiyor ama o site biraz farklı. Bir ürünün birden fazla satıcısı oluyor bazen X kişi yollamazken Y kişi yollayabiliyor ama hiç kullanmadım ebay fazlası ile iş görüyor o konuda.

Telefon herkesin dediği gibi yurt dışından gelen bir kişinin yanında gelmediği müddetçe yurt dışından telefon getirmek yasak. Özellikle telefon kaçakçılığı şu aralar baya üzerinde durulan bir konu. Gümrükten geçmesi çok çok küçük bir ihtimal.

Normal şartlarda gümrük limiti 75$ / 75€ (kimi yerde $ kimi yerde € yazıyor bende çözemedim bu işi) ancak ben bir çok insan tanıyorum 1000-2000$ lık fotoğraf makinelerini ebay dan alıyorlar.
    Cesaret işi biraz cahil cesareti derler, deli cesareti mi derler öyle bişey işte...

mila12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında fiyatı ve gümrükten geçip geçmemesi tamamen gümrük memurunun insyatifine bağlı

Cep telefonu için değil, hiç inisiyatif şans falan gibi faktörlerin olduğu bir alan değil cep telefonu.

Misal lightsaber öyle, 130$ + kargo, 75eur'u geçiyor, ama gümrüğe takılmıyor =)

amazon Türkiye'ye gönderim yapıyor yapmasına da, kitap yolluyor mesela. =)

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)