Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 21 ve 21

Samsung Not2 hakkında görüşleriniz. Benim için önemli.

Cep Telefonları forumunda Samsung Not2 hakkında görüşleriniz. Benim için önemli. konusunu incelemektesiniz.

Merhaba sayın sdn üyeleri.Samsungun yeni not2si hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Çünkü çıktığı hafta 64lük almayı düşünüyorum. Beni buna iten sebepler: 1.bütçem 2500e kadar. Laptopum haşat oldu artık 3.defa toplamak ve ...

Standart Samsung Not2 hakkında görüşleriniz. Benim için önemli.

Merhaba sayın sdn üyeleri.Samsungun yeni not2si hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Çünkü çıktığı hafta 64lük almayı düşünüyorum.
    Beni buna iten sebepler:
    1.bütçem 2500e kadar. Laptopum haşat oldu artık 3.defa toplamak ve yeni wifi almak istemiyorum. Ödevlerime yardımı olması için not2nin ekran paylaşma ram gibi dehşet özellikleri de çok hoşuma gitti. Ayrıca eski laptopumdan daha güçlü. Ram miktarları aynı. Hatta eski laptopum 2çekirdek 1.9 amd.
    2. Ya laptop+yeni telefon almalıyım yada not2 almalıyım gibi geliyor. Hatta not daha mantıklı çünkü artık oyunlardan uzaklaşmak ve herşeyimin birarada olmasını istiyorum. Mesela tüm resimler videolar filan çünkü eğer 2-3 kaynağım olursa defalarca kez çöplük oluşuyor.
    3. Yeni speni çok övüyorlar bilmem öylemidir?

Bunlar sebeplerim sizce doğrumu düşünüyorum laptop+telefon yerine sadece not2 iyimidir?
    Çünkü müziği neti fotoları videoları bir arada olması çok önemli. Ayrıca mobilite işime geliyor sonuçta öğrenciyim. Not kullanan arkadaşlar varsa ve şu sorunu var derlerse memnun olurum. Bilmiyorum herhangibir sorun çıkartır mı yada varmı? Birde unutmadan söyleyeyim kağıt ve kartondan tam ölçülerinde bir maket yaptım işlemci taksan çalışacak o derece elime falanda oturuyor taşıma sorununu çözdüm
    Yorumlarınızı bekliyorum lütfen çok önemli benim için sizce bir sorunu eksiği varmı?

MertKARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Not2 gerçekten çok güzel bir cihaz olarak gelecek gibi görünüyor, özellikle 2gb ram oldukça iyi bir gelişme.

Not2 iyi bir seçim olabilir senin açından.

Ancak daha geniş ekran vb özellikler istiyorsan galaxy tab 10.1'i de incelemeni isterim.

Ama tekrar belirteyim, samsung bana göre not2 de androidi çözdü.

Alıntı MertKARA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Not2 gerçekten çok güzel bir cihaz olarak gelecek gibi görünüyor, özellikle 2gb ram oldukça iyi bir gelişme.

Not2 iyi bir seçim olabilir senin açından.

Ancak daha geniş ekran vb özellikler istiyorsan galaxy tab 10.1'i de incelemeni isterim.

Ama tekrar belirteyim, samsung bana göre not2 de androidi çözdü.
    Yorumun için teşekkür ederim. Tabletleri kullanamıyorum daha önce denedim filan ama nedense kullanamıyorum. Ayrıca mobil interneti ona takamıyorum İnşallah yazdıkların gibi güzel bir cihaz olur yoksa satıp başka birşeyde alamam şu an zarar edecek durumum yok. Teşekkür ederim

ulash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben Galaxy Note kullanıyorum. Bu cihaz genel anlamda sana bilgisayar kullandırmaz ama bilgisayar ihtiyacını da ortadan kaldırmaz. Neden dersen uzun uzadıya yazı işlerinde bir bilgisayara ihtiyacın olacak. Çıktı almak için yine bilgisayara ihtiyacın olacak. Bunları göz ardı etme derim. Bir de 5.3" ekran ile Note ucu ucuna taşınabilir bir cihazken 5.7" biraz zorlayabilir mobilite açısından en azından otururken kesinlikle cebine koyamazsın.

MertKARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aleranol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumun için teşekkür ederim. Tabletleri kullanamıyorum daha önce denedim filan ama nedense kullanamıyorum. Ayrıca mobil interneti ona takamıyorum İnşallah yazdıkların gibi güzel bir cihaz olur yoksa satıp başka birşeyde alamam şu an zarar edecek durumum yok. Teşekkür ederim
    İstersen piyasaya çıktığında inceleme videolarını falan izle ona göre al, s3 1gb bellek ile neler yapabiliyorsa not2 bunu 2 katına çıkarmış gibi görünüyor, Ekran çözünürlüğü hariç.

Şimdiden hayırlı olsun

Alıntı MertKARA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstersen piyasaya çıktığında inceleme videolarını falan izle ona göre al, s3 1gb bellek ile neler yapabiliyorsa not2 bunu 2 katına çıkarmış gibi görünüyor, Ekran çözünürlüğü hariç.

Şimdiden hayırlı olsun
    sağol dostum.
    #ulash
    ekranı 5.5" ve note dan enlemesine daha ince boy olarak uzun sadece. Maketinide yapmıştım cebimde taşıyabiliyorum. Yazı ve çıktı olarak düşünürsek play storeda zaten yazıcıdan çıktı almamızı sağlayan birikişey vardı. Ayrıca ben telefondan bilgisayarda olduğumdan hem daha hızlı hemde daha rahat yazıyorum. Bilmem note da nasıl yazarım ama bluetooth klavye alıcam. Zaten mousu çevirici ile takarsam da çalışacağını tahmin ediyorum. Ben tam olarak mobiliteyi kullanıcam. Yorumun için teşekkür ederim.

5.5 Note 2 nin ekranı

Tekno Çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğru 5.5,5.7 biraz abartı olurdu.

Burk.Clik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

64 lik modelini beklersen 3-4 ay daha beklemen lazim. Telefon ilk ciktiginda turkiyede 32 gb lik modelinin satilmasi bile cok 1-2 ayi buluyor.

Alıntı Burk.Clik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    64 lik modelini beklersen 3-4 ay daha beklemen lazim. Telefon ilk ciktiginda turkiyede 32 gb lik modelinin satilmasi bile cok 1-2 ayi buluyor.
    16gblıkda benim hiçbirişime yaramazki. En az 32lik lazım.

SDN Okuru

aralıkta kısa dönem askere gidecem allah kısmet ederse mayıs gibi burdayım ben gelene kadar 64 gb lık modeli tr ye gelir. şimdiden kafama koydum alıcam bu cihazı.

S3 un bile 64 gblik modeli daha yeni gun yuzune cikmaya basladi. Turkiye de s3 un 32 gblik modelini 1-2 yerde bulabilirsiniz onlarda distributor garantisi altinda degil. Note 2 yeni cikacak bir cihaz 32 gb lik modelinin Turkiyeye girmesi aylar alacaktir. 64 gb lik modelin gelecegini dusunmuyorum bile.

Alıntı ulash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Galaxy Note kullanıyorum. Bu cihaz genel anlamda sana bilgisayar kullandırmaz ama bilgisayar ihtiyacını da ortadan kaldırmaz. Neden dersen uzun uzadıya yazı işlerinde bir bilgisayara ihtiyacın olacak. Çıktı almak için yine bilgisayara ihtiyacın olacak. Bunları göz ardı etme derim. Bir de 5.3" ekran ile Note ucu ucuna taşınabilir bir cihazken 5.7" biraz zorlayabilir mobilite açısından en azından otururken kesinlikle cebine koyamazsın.
    ooo sen cihazı almışsın ama verimli kullanamamışsın yazıcıdan çıktı alabilmek için printshare ya da google cloud kullanabiliyorsun ben printshare kullanıyorum wifi yazıcımdan direk çıktı alıyorum misal şayet düzgün istanbul şivesi ile konuşabiliyorsanız klavyeye gerek kalmıyor illa klavye kullanacaksanız swiftkey var ama derseniz ki ben illa fiziksel klavye kullanacam alırsınız bi otg kablo usb den klavye mouse bağlar geçersiniz ya da bluetooth kit alırsınız

16 lık alırsınız 64 lük bir de hafıza kartı alırsanız sorununuz kalmaz şayet beklemek istemiyorsanız

Alıntı freewill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo sen cihazı almışsın ama verimli kullanamamışsın yazıcıdan çıktı alabilmek için printshare ya da google cloud kullanabiliyorsun ben printshare kullanıyorum wifi yazıcımdan direk çıktı alıyorum misal şayet düzgün istanbul şivesi ile konuşabiliyorsanız klavyeye gerek kalmıyor illa klavye kullanacaksanız swiftkey var ama derseniz ki ben illa fiziksel klavye kullanacam alırsınız bi otg kablo usb den klavye mouse bağlar geçersiniz ya da bluetooth kit alırsınız

16 lık alırsınız 64 lük bir de hafıza kartı alırsanız sorununuz kalmaz şayet beklemek istemiyorsanız
    max 32 hafıza desteği yazıyordu sitelerde. Ayrıca onu düşündüm ama çift hafıza çok zor oluyor. Hele oyun dosyaları taşıması falan. Bu sebepten büyük hafıza istiyorum. Acaba bu erken çıkmazmıki? Yada telefoncular veya androidtelefonları gibi bir siteyle konuşsam bana getirebilirmi acaba 32lik? Lütfen bununla ilgisi olan varsa çok sevinirim.

max 32 hafıza desteği yazıyordu sitelerde. Ayrıca onu düşündüm ama çift hafıza çok zor oluyor. Hele oyun dosyaları taşıması falan. Bu sebepten büyük hafıza istiyorum. Acaba bu erken çıkmazmıki? Yada telefoncular veya androidtelefonları gibi bir siteyle konuşsam bana getirebilirmi acaba 32lik? Lütfen bununla ilgisi olan varsa çok sevinirim.
    oyunları kurduktan sonra hemen hafıza kartına taşı ondan sonra internetten dosya indirmeye başlar o zaman kendisi otomatik hafıza kartına yüklüyor ben note 1 den beri 64 gb kullanıyorum bazen abartıp 2 tb lik hdd mi bağlıyorum

Alıntı freewill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyunları kurduktan sonra hemen hafıza kartına taşı ondan sonra internetten dosya indirmeye başlar o zaman kendisi otomatik hafıza kartına yüklüyor ben note 1 den beri 64 gb kullanıyorum bazen abartıp 2 tb lik hdd mi bağlıyorum
    valla bende hdd bağlarım artık ayrıca bazı sitelere 32lik gelmiş çok mutlu oldum birde 64lük class10 hafıza alıcam 100tlye iyice laptopa benzeticem inşallah. Peki birşey daha sorucam. Hiç android uyumlu bluetooth klavye gördünmü gördüysen fiyatı nekadar? Çünkü bunu da bağlarsam tam laptop olucak internette.

hepsi uyumlu logitech vardı 70 tl civarı

Bende 15 gun sonra almayi dusunuyordum fakat kullanici yorumlarindan sonra tekrar dusunmeye basladim. Ekranin beyaz renkte iken bazi kisimlarinda kirmizi ve yesil yansilamalar olmasi,renklerin flu olmasi ve diger telefonlara gore bulanik gozuken bir ekran. Internet performansi wifi harici note 1 e gore vasat oldugu ve performans konusunda s3 ile pek farkinin olmadigini yazmislar. DH ya girip yorumlari okumani oneririm. Daha once note ve s3 kullananlar dogru yorumlar yapiyorlar. Bazi kullanicilar urunu aldigi gun satisa cikardilar suan bekleneni verememis gibi gozukuyor. Note 1 e gore tek gelisen tarafi s pen olmus. Ben lg optimus g ile one x+ bekleyip kararimi ondan sonra verecegim.

Alıntı Burk.Clik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 15 gun sonra almayi dusunuyordum fakat kullanici yorumlarindan sonra tekrar dusunmeye basladim. Ekranin beyaz renkte iken bazi kisimlarinda kirmizi ve yesil yansilamalar olmasi,renklerin flu olmasi ve diger telefonlara gore bulanik gozuken bir ekran. Internet performansi wifi harici note 1 e gore vasat oldugu ve performans konusunda s3 ile pek farkinin olmadigini yazmislar. DH ya girip yorumlari okumani oneririm. Daha once note ve s3 kullananlar dogru yorumlar yapiyorlar. Bazi kullanicilar urunu aldigi gun satisa cikardilar suan bekleneni verememis gibi gozukuyor. Note 1 e gore tek gelisen tarafi s pen olmus. Ben lg optimus g ile one x+ bekleyip kararimi ondan sonra verecegim.
    valla zaten benim aşırı bir isteğim var. S3ile aşırı fark olmamasının sebebi işlemci olsa gerek. Bence okadarda kötü olamaz. Ekran sorunu xperia kadar olamaz.

inşallah dediklrini yaşamam yoksa ilk mesajıma da bakarsan başka hiçbirşey ihtiyacımı karşılayamaz.

cm0091 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bugün teknosadan not2 almaya gittim telefonu elime alıp demo videosunu açtım ve beyaz ekran geldiğinde EKRANDA bir dalgalanma veya gölgelenme (git-gel) gördüm..görevliyi çağırıp sizde görüyormusunuz dedim evet dedi..o an telefonu bırakıp çıktım ve moralim çok bozuldu tekrar iphone aramaya karar verdim..
    biri bana yardımcı oolsun var mı böyle bi soorun

bLaCkSouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cm0091 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün teknosadan not2 almaya gittim telefonu elime alıp demo videosunu açtım ve beyaz ekran geldiğinde EKRANDA bir dalgalanma veya gölgelenme (git-gel) gördüm..görevliyi çağırıp sizde görüyormusunuz dedim evet dedi..o an telefonu bırakıp çıktım ve moralim çok bozuldu tekrar iphone aramaya karar verdim..
    biri bana yardımcı oolsun var mı böyle bi soorun
    Ortamdaki ışıklandırma çevredeki ışığa göre parlaklık ayarı yapan bu cihazlarda dalgalanmaya sebep olabiliyor. Özellikle ışık tek bir bölgede toplanmışsa ve cihaz bir o tarafa bir karanlık tarafa bakıyorsa. Ya da tamamen o cihaza özel bir problem bile olabilir. Kesinlikle başka bir yerde başka bir test örneğine de bakın. Forumları takip eden biriyim ve Note 2 alanların hep memnun olduğunu gördüm.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)