Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
2. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 50 ve 112
Like Tree1Beğeni

Telefon imei numarası değiştirme

Cep Telefonları forumunda Telefon imei numarası değiştirme konusunu incelemektesiniz.

Dolu istemediğin kadar sıhhıyede balıkçılar çarşısına git yada telefoncular çarşısına orda yaparlar ...

SDN Okuru

Dolu istemediğin kadar sıhhıyede balıkçılar çarşısına git yada telefoncular çarşısına orda yaparlar

SDN Okuru

sadece 100 tl yaa maliye ye yatırıyorsun hepsi bu telefoncuda 25 tl alıyor aslında 5 de alıyor işte

SDN Okuru

Exclamation İzmir (Karşıyaka'da) IMEI Klonlatma(daha doğrusu Klonlatamama)(Galaxy Mini - Android)

Yurtdışından 250 TL civarına Samsung Galaxy Mini aldım. (Benim için yalnızca Android işletim sist. sahip olması önemli olduğu, gittiğim yerde bulabildiğim en ucuz Android'li telefonu aldım.)

İzmir'e dönünce 250 TL'lik telefona 100 TL'lik kayıt ücreti vermeyeyim dedim ve eski telefonumun IMEI'ni klonlatabileceğim Karşıyaka'da bir yer aradım. Bazılarının yazdığı gibi belki İstanbul'da 15-20 TL'ye bu işi yapıyor olabilirler ama ben Karşıyaka çarşıda 50 TL'den aşağıya yapan bulamadım. İşin kötü yanı konuştuğum cep telefoncuların hepsi aracı olarak çalışıyor. Android'den yada IMEI klonlamadan falan anlamadıkları belli, bu işi asıl yapan kişiye telefon edip fiyat alıyorlar ve üstüne kendi karlarını koyarak 50 TL fiyat veriyorlar. Direkt kendileri yapmayacakları için de “Abi telefon en azından 1 gün bizde kalmalı, sonra gelip alırsın” diyorlar. Tabii bu da hiç güven verici bir durum değil.

Çankaya'da IMEI klonlamayı direkt kendileri yapan dükkanlar olduğunu biliyorum ama fiyatın pek değişeceğini sanmıyorum. Ayrıca Karşıyaka’dan bir esnafın uyarısına göre Çankaya’da şöyle bir üçkağıt yoluna da gidebiliyorlarmış; senin klonlatmak için getirdiğin eski telefonunun IMEI’ni bir kenara not alıyorlarmış sonra “Kardeş, senin getirdiğin IMEI’yi yediremedik ama başka bir IMEI ayarladık.” diyerek uyduruk bir IMEI’yi yeni telefonuna yazıyorlarmış. Sonra da senin işe yarayan IMEI’ni başka bir telefonda kullanıyorlarmış. Tabii bu durumda hem elindeki eski telefonun IMEI kullanılmaz hale geliyor, hem de yeni telefonunun IMEI uyduruk olduğu bir süre sonra ortaya çıkıyor ve yeni telefonun da kullanım dışı oluyormuş.
    Bir de nette okuduğum kadarıyla, dürüst(!) bir IMEI klonlatıcı bulsanız bile, bu işler için üretilen “box”lara bağlanarak atılan yeni ROM yada IMEI numaraları bazı sorunlara yol açabiliyormuş. Cihaz üzerindeki EFS (Encrypting File System/Şifrelenmiş Dosya Sistemi) zarar görünce şebekeyi bulamama yada mesaj atamama gibi durumlar ortaya çıkabiliyormuş.

Harcadığım zamana ve paraya değmeyeceği için sanırım en iyisi paşa paşa 100 TL'yi bayılmak. Şu vergiyi telefon fiyatına göre belli bir % ile yapsalarmış daha mantıklı olurmuş. Dışarıdan bilmem kaç bin TL’lik Iphone 5 alan da, düşük model Samsung Galaxy alan da 100 TL vergi veriyor, ne anladım bu işten? 250 TL'lik telefona 100 TL daha ödemek adama koyuyor ama artık ne yapalım…

bendede s3 var var telefonumu aldığım kişi başka bir tel imeisi kaydetmiş şimdi korkuyorum güncelleştirme yapınca telefon kapanır diyorlar ben bu işi nasıl düzeltebilirim kendi imeisi ile pasaporta kayıt yaptırabilirmiyim yoksa iş işten geçtimi?

SDN Okuru

Dikkat edin ayağınızı kaydırmasınlar. 5 10 kuruş için böyle saçmalıklarla uğraşmayın.

SDN Okuru

Arkadaşım 100 TL sana 5-10 kuruş gibi gelebilir de, benim için 100 TL önemli. IMEI klonlatma eski telefonlardaki gibi kolay ve sorunsuz olsa, fazla düşünmeden klonlatma parasını verirdim.

Vergi dairesine ödenen 100 TL, 115 TL olmuş, bilginize.

115 TL'yi yatırdım sonra e-devlet sitesinden de kaydımı halledeyim dedim ama %100 emin olduğum şifremle bir türlü giriş yapamadım. PTT'ye yeni şifre almaya gidince (neyse ki 10 TL'lik şifre unutma ceza ücreti(!) 4 TL'ye düşürülmüş), 3 aydır siteye giriş yapmadım diye şifremin iptal olmuş olabileceğini söylediler. Böyle saçma bir sistem olmaz, sana ne kaç ay girip girmeyeceğimden? BTK'ye şikayet maili attım ama pek geri dönüş olacağını sanmıyorum. Eğer bankalar bu mantıkla site yapsaydı online işlem yapan 1 kişi kalmazdı. İlla şifre değişikliği gerekiyorsa, uyarı için email at, SMS at yada sonraki girişte şifre değişikliğini zorunlu yap ama şifreyi tamamen iptal etmek ne saçmalıktır?

Neyse 4 TL değerindeki kıymetli(!) yeni şifremle siteye girdim, "BTK - IMEI kayıt" bölümünden kayıt denemelerine başladım ama 2.sayfayı onaylayana kadar sistem belki 10 kez hata verdi. En son 2.sayfayı da onaylatmayı başardım ama bu sefer de "Bilgilerinize ulaşılamıyor." şeklinde bir uyarıyla yeni bir hata sayfası çıktı. Değişik saatlerde defalarca ve değişik Internet Tarayıcılarında denememe rağmen sonuç hep hüsran. Hay ben böyle sistemi...

Şimdi bir de, bir GSM merkezine gidip 20-25 TL de oraya bayılıp kayıt yaptıracağız artık.

Olur da ileride bir şekilde IMEI kaydetmem gereken yeni bir telefon alırsam, IMEI klonlatma yaparım daha iyi.

SDN Okuru

ben 1 yıldır s2 kullanıyorum clone imei ile butun özelliklerini çatır çatır kullanıyorum sadece odin le güncelleme oluyor kies cihazı gormuyor o kadar sorun çıkmaz

SDN Okuru

Standart ımeı

mrb arkadaslar bende blackberry 9790 var da bugun telefonuma bır mesaj geldı ımeı numarası yasal degıl su tarıhte kapanacaktır dıye ne yapmalıyım bılen lutfen yardım etsın

SDN Okuru

Bende HTC One X var. IMEI değiştirmek mümkün mü? Eğer mümkünse hangi programla yapılıyor?

SDN Okuru

telefonum imei kapandı imei kodum var bende telefon olmadan atabılırmıyım imei acaba acil yardım .

SDN Okuru

Arkadaşlar ben yurt dışından galaxy S2 getirteceğim bunu Türkiyede nasıl rahatça kapanmadan kullanabilirim ? Pasaporta kaydet derseniz bende pasaport yok etrafımda da bunu kayıt ettireceğim kimse yok. Ben imei sini değiştirsem rahatça kullanabilirmiyim _? Cevaplarsanız çok memnun olurum...

SDN Okuru

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba;
    Bende yaklaşık 6 ay önce Yağız Telekom denen dolndırıcılardan Samsung Galaxy S3 aldım ve şu an BTK tarafından kapandı. Elimde Nokia E71 İmei Numarası mevcut bunu S3'e klonlatırsam telefonun herhangi bir özelliğinden mahrum kalır mıyım? Wap Andoid Google Play'den indirdiğim uygulamalar gibi...İlla ki Android işlemcili muadil bir telefonun İmei numarasını mı klonlamam gereklidir? Nokia N71 yeterli olur mu?
    Şimdiden teşekkür ederim...

SDN Okuru

arkadaşlar çinden bir telefon aldım 2 hafta kadar sonra telefonunuzu kapatacağız diye bir mesaj geldi IMEI no sunu değiştirdim diğer kötü telefonuda kırıp attım telefonun tekrar kapatılma ihtimali söz konusu olurmu ? yardım ederseniz sevinirim

SDN Okuru

kardeşim bende acdırdım 100tl ye bir şey olmaz korma

SDN Okuru

merhaba arkadaşım bana hollandadan galaxy mini geldi şimdi bunun imei kırdırıcam ama geçen yaz bi telefonun imei kırdırmıştık telefonda androit sistem diye birşey kalmadı hiç bir program yükleyememiştim whatshap,tango,viber gibi şeyleri yükleyemedim senin bu dedigini nasıl yaparım lütfen bana yardımcı olurmusun :s:S

SDN Okuru

Standart imei kopyalama

arkadaşım çoğu telefoncu piyasadan kalkmış 3g özelliği olmayan telefonların imei numaralarını çeşitli şekillerde değiştirerek bu kaçak telefonlara atıyorlar. Ama doğal olarak 3310 imei'si attıysa sana sen de 3g özelliği olan bi telefonda bile 3g kullanamıyorsun çünkü operatör ve devletin sistemi seni 3310 sanıyo. Bazı yerlerde ise tedavülden kalkmış 3g özelliği olan telefonların imei numaraları üzerinden yeni numaralar atıyolar. SENİN YAPMAN GEREKEN 3G ÖZELLİKLİ telefon imei'si attırmak ...

Değerli arkadaşlar,
    Klonlama işleminde çıkan sorunların başında 3G ve görüntülü konuşma'yı söylemişsiniz...Xperia ARC s için elimdeki samsung S250 telefonun imei'sini kopyalatsam sorun olur mu acaba. ARC S'de görüntülü görüşme zaten yok.

wasp071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aga heryıl bussru kısı umreye gıdıyo.Biyerden düşer heralde.Araştırınn

SDN Okuru

Standart mete

nerede bana telefon yada adres lazım sarıyerde oturuyorum dıgıphone telefonda klonlama sorunu yaşıyorum lütfen cevap acilll((poshspice ))

SDN Okuru

arkadaşlr bana galaxy s3 orjinal geldi imail attırcamda internete girermi

SDN Okuru

Unhappy imei

arkadaşlar bende de almanyadan gelen nokia 630 var imei kapatılmış ne apmam lazım ?

SDN Okuru

Lightbulb kayıt

hocam eger bi pasaport bulursanız 110 tl maaliyeye yatırıp kayıt yaptırırsınız 10 tl de o işlemi gerçekleştiren operator baayisine verirsiniz başka bir ücreti yok..

SDN Okuru

Wink al

olabilir

SDN Okuru

Arkadaslar bende Almanyadan HTC HD2 mi getirdim 10 gün sonra Kapandi
    Pasaporta kayit yaptirmak icin bir cok arkadasin dedigi gibi 115 Tl vergi dairesine ödenip ya telefon sirketine yada e-devlet üzerinden kayit yaptira biliyorsun.

Fakaaaaat
    Pasaporta her iki senede bir yeni telefon kayit ettire biliyorsun ve
    Yurda giris tarihinden en fazla bir ay icerisinde kayit ettirilmesi gerek
    Klonlama islemine gelince tavsiye etmem. eger Klonlanan telefon halen kullaniyorsa verdiginiz para bosa gider.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 konuk)