Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 36
Like Tree1Beğeni

Turkcell T20 Android 2.3.5 Güncellemesi

Cep Telefonları forumunda Turkcell T20 Android 2.3.5 Güncellemesi konusunu incelemektesiniz.

Turkcell T20'yi 2.3.5 sürümüne güncellemiş Turkcell T20 2.3.5 romu için tıklayın. TURKCELL T20 YAZILIM GÜNCELLEME T20 için en son yazılım güncellemesi cihazınızın NFC özelliğini kullanarak KGS hizmetinden faydalanmanızı sağlar. Not: ...

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Turkcell T20 Android 2.3.5 Güncellemesi

Turkcell T20'yi 2.3.5 sürümüne güncellemiş

Turkcell T20 2.3.5 romu için tıklayın.

TURKCELL T20 YAZILIM GÜNCELLEME

T20 için en son yazılım güncellemesi cihazınızın NFC özelliğini kullanarak KGS hizmetinden
    faydalanmanızı sağlar.
    Not: Android işletim sistemi güncellemeleri ile ilgili yeterli bilgisi olmayan kişilerin bu işlem için bilgili
    bir kişiden yardım almasını tavsiye ederiz.
    Yeni Yazılım yükleme işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapmanız gerekmektedir.
    Adımlardan herhangi birini atlamanız durumunda telefonunuz güncellenemeyecektir.
    Telefonun pili dolu, yeşil durumda olmalıdır.
    Önemli Not: Güncelleme işlemi cihazınızı fabrika ayarlarına döndüreceği için tüm özel verilerinizi
    yedeklemenizi öneririz. İşlem sonrası yedeklediğiniz verileri cihazınıza geri yüklemeniz gerekecektir.
    Güncelleme işlemi öncesinde internet sayfamızdan güncel yazılım paketini bilgisayarınıza indiriniz ve
    bir dosya sıkıştırma programı yardımı ile paketi açınız.
    Şu anda bilgisayarınızda aşağıdaki klasörler ve bu klasörlerin altında ilgili update.app isimli dosyalar
    bulunmalıdır. Lütfen dosya isimlerini değiştirmeyiniz.
    Klasör ismi Dosya ismi
    Ana paket update.app
    Firmware paketi update.app
    Özelleştirme paketi update.app
    Güncellemeyi başarı ile gerçekleştirmek için aşağıdaki sıra ile 4 defa güncelleme yapmanız
    gerekmektedir.
    1) Ana paket
    2) Firmware paketi
    3) Ana paket
    4) Özelleştirme paketi
    İlk adımı gerçekleştirmek için Ana Paket klasörü altındaki updata.app dosyasını Turkcell T20’nizde
    bulunan hafıza kartı (SD Card) içinde DLOAD isimli bir klasör oluşturarak bu klasörün altına
    kopyalayın:
    1. Cep telefonunuz ile gelen Bilgisayara bağlantı kablosunu kullanarak Cep telefonunuzu
    bilgisayarın USB girişine takın.
    2. USB bellek olarak Cep telefonunuzu gördükten sonra hafıza kartının ana menüsünde DLOAD
    isimli bir klasör oluşturun
    3. Updata.app dosyasını buraya kopyalayın.
    4. Telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını sağlayan kabloyu çıkartın
    Güncelleme işlemi:
    Hafıza kartınızı cihazınıza yerleştirdikten sonra Ayarlar > Depolama > Yazılım Yükseltme > Hafıza
    kartından güncelleme > Onayla > Yazılım güncelleme seçenekleri seçerek işlemi gerçekleştiriniz. Her
    güncelleme işleminden sonra cihazınızı tekrar başlatıp işlemi bir sonraki adım için tekrarlayınız. Güncelleme işlemi 5 dakikadan fazla bir süre ilerlemezse cihazın pilini çıkarıp tekrar takarak devam edebilirsiniz.

Bu işlemi 4 adım olarak doğru sıra ile yaptığınız zaman cihazınız güncellenmiş olacaktır.
    İkinci adımda, DLOAD klasörü altına Firmware paketinin update.app dosyasını, üçüncü adımda tekrar
    Ana paket update.app dosyasını ve son adımda Özelleştirme paket update.app dosyasını yükleyerek
    güncelleme işlemini yapmalısınız.

Telefonunuzda aşağıdaki adımları takip edin;
    1. Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin,
    2. Depolama seçeneğini seçiniz
    3. Yazılım yükseltme menüsünü seçiniz
    4. Alt menü den Hafıza Kartından Güncelleme’yi seçiniz
    6. Onayla seçeneği ile onaylayınız

http://www.turkcell.com.tr/c/docs/T2...22.11.2011.pdf

Şu an bir arkadaşımın telefonunu güncelliyorum bu güncelleme ile radyo uygulamasının çalıştığı söyleniyor eğer çalıştırabilirsem onuda buraya eklerim.

Bu sürüm nasıl ROOT edilir için (T20 2.3.5 Huawei Romlar için Root)tıklayın
    Konu REDFOKS tarafından (17-11-2013 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

excelente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben önceden yükledim fakat radyo çalışmıyor yine..2 adımda firmware paketini yüklüyorsun ya o huawei nin orjinal romu oluyor yükleyince o zaman radyo çalışıyor..Fakat ondan sonra 2 adım daha olduğu için tekrar türkcell romuna geri dönüyor ve radyo görünmüyor..
    Aslında ikinci adımdan sonra sonra devam edilmese çok çok iyi olur..Telefon türkcell romsuz rahatlıyor hızlanıyor hafızası boşalıyor ama diğer adımlar yapılmadığı için bişey olur mu bilmem.

güncellemeyi yaptıktan sonra rodyoyu apk dosyası ile kurarsanız çalışıyor radyo.

o zaman çok iyi.Yalnız apk dosyasını nerden buldunuz..T10 için buldum da ben t20 için bulamadım..Mümkünse yardımcı olabilir misiniz ?

--- Mesaj Güncellendi ---

Alıntı REDFOKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncellemeyi yaptıktan sonra rodyoyu apk dosyası ile kurarsanız çalışıyor radyo.
    http://www.multiupload.com/KIUDNMEAYB Şöyle bir paket buldum..Radyo uygulamasıda var içinde olur mu bilmiyorum.Telefon şu an yanımda değil deneme şansım yok ama burada obex dosyaları falan var..Direk apk olarak kurulum yetiyor mu yoksa başka şeylerde yapmak gerek mi root falan..

Yada siz kurduğunuz apk dosyasını paylaşabilir misiniz ?

direk apk uzantılı dosyayı kurun yeterli oluyor.

Sağolun akşama denicem bende

bu güncelleme bende donup kalıyor bunu nasıl yapabilirim sitesinde pili çıkarıp devam edin diyor fakat ben o işlemi yaptığımda dahi aynı noktada donup kalıyor. değiştirmem gereken bir özellik vrmı acaba ?

Alıntı 83rK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu güncelleme bende donup kalıyor bunu nasıl yapabilirim sitesinde pili çıkarıp devam edin diyor fakat ben o işlemi yaptığımda dahi aynı noktada donup kalıyor. değiştirmem gereken bir özellik vrmı acaba ?
    Hangi adımda kalıyor ?! Firmware paketi adımda ise oradaki "updata.app" yazan dosyanın adını update.app olarak değiştirin yeniden deneyin

ana paket güncellemesinde kalıyor daha ilk adımda malesef .

ana paket güncellemesinde kalıyor daha ilk adımda malesef .
    yeniden denemekten başka çaresi yok gibi ama isterseniz yazılım paketini yeniden indirin öyle deneyin

şuan indiriyorum denemeyi yapıcam olmazsa ne yapmamı önerirsiniz.

şuan indiriyorum denemeyi yapıcam olmazsa ne yapmamı önerirsiniz.
    Aslında şunuda deneyebilirsiniz 1. adımı atlayıp Firmware paketini yükleyip sonra 3.4. adım

denemekte fayda var uyguluyorum.

hiç bir değişme yok hafıza kartını biçimlendirmem fayda sağlayabilirmi acaba ?

denemekte fayda var uyguluyorum.

hiç bir değişme yok hafıza kartını biçimlendirmem fayda sağlayabilirmi acaba ?
    Daha öncesinden root falan yapıldıysa ondan dolayı hata veriyor olabilir.

telefonda daha önce hiçbir root veya güncelleme yapılmadı ilk kez gördüm bu güncellemeyi ve kurmak istedim yanlış bir adımda uygulamıyorum fakat telefondamı bir gariplik var anlamadım.

Bu donma olayı kaç dakika sürüyor yani normalde o 1. adımdaki Ana paket güncellemesi 5 dk falan sürüyor aceleye getirmiyorsunuz demi olayı ??

10-15 dk kadar bekliyorum.

arkadaşlar merahaba bişey sora bilirmiyim bu işlemlerri yaptiktan sonra turkcell uygulamalari silini yomuşya turkcell uygulamasindan baska bir uygulamalar mesela çevirici market rehber mesaj vb. temel her telefonda olmasi gereken şeylere bi şey oluyomu yoksa sadece turkcell uygulamalarimi siliniyo?

Alıntı dirtyboy48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merahaba bişey sora bilirmiyim bu işlemlerri yaptiktan sonra turkcell uygulamalari silini yomuşya turkcell uygulamasindan baska bir uygulamalar mesela çevirici market rehber mesaj vb. temel her telefonda olmasi gereken şeylere bi şey oluyomu yoksa sadece turkcell uygulamalarimi siliniyo?
    Turkcell uygulamalarını silmeyi denemedim ama turkcellin uygulamalarını kaldırılsa bile telefondaki ana uygulamalara bir şey olmaz.

sürümü 2.3.7 ye güncelledim fakat geri nasıl alabilirim bugün baya başınızı ağrıttım

sürümü 2.3.7 ye güncelledim fakat geri nasıl alabilirim bugün baya başınızı ağrıttım
    2.3.7 mi daha iyi işte arkadaşımın telefonunu 2.3.5 e güncelledi peki türkcell'in uygulamalarını kaldırmaya izin veriyormu acaba deneme şansınız varsa deneyip paylaşırmısınız.?!

Ya dostum benim bulduğum radyo programını yüklemiyor..YÜklenemedi yazıp çıkıyor hemen..Acaba senin bulduğun apk dosyasını paylaşabilir misin

2.3.7 mi daha iyi işte arkadaşımın telefonunu 2.3.5 e güncelledi peki türkcell'in uygulamalarını kaldırmaya izin veriyormu acaba deneme şansınız varsa deneyip paylaşırmısınız.?!
    zaten sürüm turkcell 2.3.7 değil. cynogenmod 2.3.7 o nedenle turkcell uygulamaları otomatikman yüklü olmuyor genel anlamda çok güzel bir sürüm dikkat çekici bi şekilde hızlanma var. fakat aklımdaki tek soru ise telefonun yarın öbür gün bozulmasından sonra garantiye götüremeyecek olmam .

2. adımdan sonra huaweinin kendi rom u yükleniyor ordan sonra hiç bişey yapmasak huaweinin rom unu kullansak telefon da bir problem olur mu ?

Alıntı Roqqo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. adımdan sonra huaweinin kendi rom u yükleniyor ordan sonra hiç bişey yapmasak huaweinin rom unu kullansak telefon da bir problem olur mu ?
    bir kaç özellik çalışmıyor telefonda mesela internet'e bağlanmıyor

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)