Symbian'dan Android'e geçeyim mi? - Sayfa 2

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 50 ve 80
Like Tree34Beğeni

Konu: Symbian'dan Android'e geçeyim mi?

Neden androıd?
    1-Arkadaşlar google şuanda dünya devi olmuş,çok fazla değişik alanlarda etkınlık gösteren bir firmadır.Nokıa ise eğer androıde geçmeyıp symbıan veya wındows phone la devam ederse ksıa süre içinde batacak olan bir firmadır.E batmış bir firmadan da çok fazla bir yenilik bekleyemessiniz.

2-Androıd Markette 400 bınden fazla uygulama mevcut.Ovi de bu sayı bı haylı az.Androıd ıcın uygulama çöplüğü diyenlerde var.Eğer düzgün uygulamayı bulup çalıştırırsan yada oyunları farklı sıtelerden takıp edıp adı ıle marketten ındırırsen bence sorun yoktur.Androıd uygulama açısındanda symbıanı geçer.Ayrıca androıddekı oyunlar çok kalıtelılerı mevcut.Örneğin bir Real Football 2012 oyunu bilgisayardakı Pes2012 kadar gerçekçi olabılıyor (Boyutlarını kıyaslamassak.)

3-Şuanda Iphone nun ısletım sıstemı olan IOS a tek rakıp Androıddir.

4-Kım ne derse desin androıd gelecekte çok başarılı olacaktır.Ama bundakı en buyuk pay telefon uretıcılerının androıd kullanmasıdır.Örneğin Samsungun Iphone telefonlarına eşdeğer/daha ıyı telefonları mevcut.Ve hepsıde Androıdlı.En basıt ornekler Galaxy Note ve Galaxy S2.

5-Yalnız eğer telefonunuzda iyi bir işlemci yada Ram yoksa androıd sızın ıcın ıskence halını alabılır.Bana gore bir androıdlı telefonda en az 600 Mhz lık bır ışlemcı olmalı.Ama benım tercihim 800 Mhz lık bır ışlemcıdır.Çünkü androıd gerçekten performans ısteyen bır işletım sıstemı.256 mb lık ram da size yetecektır.512 lık ıse tercıhımdır.Bu ozellıklere gore bana gore fıyatına gore en ıyı androıdlı telefon Samsung Galaxy Ace'dir.Ancak diğer fırmaların aynı sevıyedekı telefonları olabılır.Ama Samsungtan vazgeçmem .Ayrıca eğer androıdlı teelefonda çok kasan oyunlar oynamayacaksanız (Angry bırds tarzı bana yeter dıyorsanız) sizin için t10 tarzı bır telefon yeterlıdır.Kı t10 larda gerçekten baya bı ucuz cıhazlar.Yalnız 2. ellerı berbat bır ızdırap olabılır.

Gene çok konustum galıba Kısacası androıd...

Symbian'da kal şubatta Belle güncellemesi gelecek, eğer anna lı telefon kullanıyorsan. Ben Nokia 701 kullanıyorum Belle işletim sistemi çok çok iyi.

engerex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tarkankarabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım androidin symbiandan üstün olduğunu yazmışlar ama andriodde yapabilipte symbianda yapamadıkları bir şey yazmamışlar. bakın şu anda n8 kullanıyorum belle yükledim ve androidde görüp beğendiğim her şeyi yapabiliyor. yazılım konusuda çok inandırıcı değil symbianda da işimizi görebileceğimiz bir çok yazılım var. mesela sizin hiçbir şey yapmadan 2 gün anca dayandırdığınız şarjı ben belle ile herşeyi yaparak 2. gün sonunda U civarına getiriyorum. 1000 tl üzeri modeller hariç n8 tüm androidlerden donanım ve özellik olarak üstündür. haaa hemen yok kilitleniyor yok donuyor demeye kalkmayın. symbian belle sizin bildiğiniz işletim sistemi değil artık. hd videolar çekip hd tvimde izliyorum. telefonuma mouse ve klavye seti bağlayabiliyorum. harici harddisk bağlayabiliyorum. hdmı'dan tvye bağlayıp pc gibi kullanabiliyorum. henüz böyle bir android yok

haaa andriod kötümü ? kesinlikle hayır... hatta arkasında google tipi bir şüpheli firma olmasa kesinlikle kullanabilirim. ama allah aşkına kimse bana ürettiği herşeyi bedava verip parayı benim bilgilerimi toplayıp onları reklamcılara satarak kazanan bir firmanın nihayi ürününün güvenli olduğunu söylemesin. andriod işletim sistemi daha önce hiç bir şeyin yapmadığı kadar bizi bir yere , birilerine ifşa ediyor. bunu iyi bilin. tekrar kullanmak istiyorsanızda kullanın ama onu bunu kötülemeyin. çünkü android siz avukatlığını yapmasanızda iyi zaten. tek sorun teknik üstünlüklerine rağmen ahlaki güvenilmezliği.

arkadaşın sorusuna gelince symbian kullanmaya çok alıştıysan android işini görmez . yok ben yeni bir şeyler istiyorum dersen andiodi tavsiye ederim. bu arada v3 serisinde ki telefonlara alışan bir insan olarak işini 1000 tl altında ki andriod teller göremez... sanıldığının aksine andriod symbiandan daha hantaldır ve donanım ihtiyacı fazladır. kendi gözlemlerime göre söylüyorum 1ghz altında ki işlemcilerde android kullanılmaz.
    Sen bu özellikleri N8'e özel sanıyorsan arkadaş cevabı vermiş.

Alıntı Felagund Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana biri bu soruyu sorsa samimi söylüyorum, sen geçme sen symbianda kal derim. özür dilerim.

Android'e güvenlik açısından laf atan arkadaş!
    Sen NOKIA'ya nasıl böyle güvenebiliyorsun?
    NOKIA'nın senin verilerini toplayıp bahsettiğin reklam firmalarına satmadığını nereden biliyorsun?
    Sadece öyle olduğunu umuyorsun o kadar...

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Symbian artık batmak üzere olan bir sistem. Nokia sade telefon üretti üretti. Yazılım konusunda ne bir geliştime yaptı ne birşey. Eeee doğal olarak sonu görünüyor. Velhasılkelam alacağınız sistem Android olsun...

Nokia bile symbian'ı bıraktı windows phone'a geçti, burda symbian savunanlar var gülüyorum
    Elbruz46 bunu beğendi.

SilenceTimes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı superquantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Andoroid kullanıyorum. Symbian'ı özlüyorum... iyi bilgisayar bilgin varsa dediklerimi anlarsın... htc desire hd mecburiyet... hız evet, sağlamlık evet android. fakat! kişisel bilgilerinin korunması konusunda symbian... sana "internete bağlanayım mı?" sorusunu sorar symbian. android fırsatını buldumu bağlanır. programları kapatmana izin verir symbian... android anasını beller hem arka planda çalışır programlarını pilini götürür kapatamazsın hemde datalarını isterse paylaşır... isterse istediği sunucuya yükler. o nedenle symbian ruhu android salaklığının ve popüleritesinin gölgesinde eriyor... bluetooth'u kullanmak bile işkence... symbian salak nokianın ellerinde olmasaydı kesinlikle şaşmayacağım tek işletim sistemi olurdu. en azından benden izinsiz telefonumda birşeyler olup olmadığını görebilirdim... ayrıca android açık kaynak kodluymuş... milyonlarca salağın inandığı yalana... sıkıysa kaldırın gereksiz programlarınızı... root edeceksin kernel düşüreceksin falan filan... yaşasın symbian...

turkcellden vodafona symbian dan androide gecmeni tavsiye ederim superquantum sözlerine dikkat et egerki bi konuya yorum yazacaksan 2 kere düşün öyle yaz
    Andoroid kullanıyorum
    milyonlarca salağın inandığı yalana

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Evan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

android degil windows phone'a gecmeni kesinlikle tavsiye ederim. Symbian s40, s60, android ve ios kullandim ama windows phone kadar hic birini kullanmaktan keyif alamadim. Ilk olarak microsoft urunu guzel olmaz diye dusunebilirsiniz fakat sonrasinda cok buyuk bagimlisi olucaksiniz.

hüseyin123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

android, veri ağı kontrolu mumkun olmayan, arka planda neyin calistigi bilinmeyen ustu kapali ve guvenilmez bir sistemdir. bu birilerinin isine geliyor belli. fakat buna ragmen kullaniciya sunulan gerek donanim gerek yazilim olsun, süslü bir pasta gibidir... arayüz ve efktleri ile gercekten eglencelidir ve bir telefon sıfatıyla herseyi yapabilirsiniz. kodek sorunu yoktur, hd video ceker oynatir, hdmi ile goruntu aktarir. internet deneyimi tam flash destegi ile sorunsuzdur. oyun ve program arsivi inkar edilemez buyukluktedir. 3G, wifi, bluetooth destegi vardir. yani baglanti uzerine kurulabilecek tum teknolojiler dahildir.
    SYMBİAN!!! Tam bir arayüz faciasıdır! menülerde bile loading yazisi veya dönen çubuğu görebilirsiniz telefonlar sanki askeri teçhizat gibir... tasarimdan, incelikten yoksundur.... büyük ve kaba. cikardigi son modellerde bunun farkina vardi diyebiliriz ama daha zamana ihtiyaci var yazilimdan bahsetmiyorum bile haha o kullanissiz menü stili yokmu tasarim ve estetik 0 ama tekrar soyluyorum, yine son cikardigi modellerde menu arayüzü duzeldi gibi ama nefarkeder efektlerde ve dolaşım sırasında takılıyor

orcnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hüseyin123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    android, veri ağı kontrolu mumkun olmayan, arka planda neyin calistigi bilinmeyen ustu kapali ve guvenilmez bir sistemdir. bu birilerinin isine geliyor belli. fakat buna ragmen kullaniciya sunulan gerek donanim gerek yazilim olsun, süslü bir pasta gibidir... arayüz ve efktleri ile gercekten eglencelidir ve bir telefon sıfatıyla herseyi yapabilirsiniz. kodek sorunu yoktur, hd video ceker oynatir, hdmi ile goruntu aktarir. internet deneyimi tam flash destegi ile sorunsuzdur. oyun ve program arsivi inkar edilemez buyukluktedir. 3G, wifi, bluetooth destegi vardir. yani baglanti uzerine kurulabilecek tum teknolojiler dahildir.
    SYMBİAN!!! Tam bir arayüz faciasıdır! menülerde bile loading yazisi veya dönen çubuğu görebilirsiniz telefonlar sanki askeri teçhizat gibir... tasarimdan, incelikten yoksundur.... büyük ve kaba. cikardigi son modellerde bunun farkina vardi diyebiliriz ama daha zamana ihtiyaci var yazilimdan bahsetmiyorum bile haha o kullanissiz menü stili yokmu tasarim ve estetik 0 ama tekrar soyluyorum, yine son cikardigi modellerde menu arayüzü duzeldi gibi ama nefarkeder efektlerde ve dolaşım sırasında takılıyor
    Hayret verecek derecede yüzeysel bir eleştiri. Android'de tıpkı diğer linuxlar gibi bunlara oldukça hakimdir. isterseniz terminal'e "top" yazıp izlersiniz isterseniz ücretsiz yazılımlardan birini kurup izlersiniz. hiçbirşeyin üzeri örtülü değildir. arayüzü efektleri falan olması gerektiğinden daha az iyidir. daha iyisi ios'da sunuluyor. örneğin telefonu çevirdiğinizde animasyonlu dönüyor fakat android'de kütük gibi dönüyor.

illede android'i eleştirecem diyenlere birkaç şey önerebilirim. mesela android'de devamlılık tamamen üreticilerin keyfine kalmıştır. 5800 onlarca güncelleme alırken, 5800'dan daha pahalı ve daha iyi bir çok android güncelleme alamıyor. uygulama marketten bir şey satın almaya kalktığınızda "sizin ülkeye yok kardeşim" cevabı alabiliyorsunuz.

bunları söylerseniz tamam ama çıkıpta android üstü kapalı ve güvenilmez derseniz büyük bir hataya düşersiniz.

Fearlees - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[QUOTE=orcnd;2097755] '' orcnd ''
    illede android'i eleştirecem diyenlere birkaç şey önerebilirim. mesela android'de devamlılık tamamen üreticilerin keyfine kalmıştır. 5800 onlarca güncelleme alırken, 5800'dan daha pahalı ve daha iyi bir çok android güncelleme alamıyor. uygulama marketten bir şey satın almaya kalktığınızda "sizin ülkeye yok kardeşim" cevabı alabiliyorsunuz.

__________________________________________________ __________________________________________________ _________________

Arkadaşım kendine göre belki haklısın ama dediğin şuna benzettim ;bir kütüğü istediğin kadar yontup istediğin şekle sokabilirsin ama ne kadar yontarsan yont kütük kütüktür bunu değiştiremessin onun için çabalamaya gerek yok.Tabiki de bu benim düşüncem herkesin düşüncesine saygılıyım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Konu Fearlees tarafından (06-01-2012 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

kapattigim işlemler tekrar aciliyor tamam bu windowstada çoğuzaman boyledir sonra veri dolaşımı ışığı kafasına göre yanip sonuyo ama kim veri iletisimi kuruyo bilmiyorum. belki benim programlarin kullaniyodur herneyse.. benim soyledikleriminde bir gerceklik payi var, seninde. ama sunu soyliyim, ben sistemimi modifiye ettim. en az 10 hizmet silmişimdir. kendimce kullanmadiğim hizmetlerdi. ve icim rahat degil yani sistemimde hangi hizmetleri calistigini doğrulayamiyorum

speedyextra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla Android ve Apple uygulumalari cok iyi olabilir. Ama arka plana programlari kapatmayi deyince Android sinifta kaliyor. Apple fani degilim ama iOS ve symbian bu isi yapabiliyor. Az pil tuketimi sagoluyor ikiside. Symbian vazgececeksen eger bence iOs gec. Hic degilse arkadaki program yuzunden basin aramaz.

iphone 4s karşılaştırması varsa onuda koyun ben bulamadım. neticede çok büyük farklar çok pil süresi açısından.

vayy bee androidin gücü belgelenmiş işte

görüntüde iphone önde. galaxy s 2 de büyük ekran var ama çözünürlük çok düşük

limerick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı orcnd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google senin yada benim kişisel bilgimi alıp ne yapacak.
    Satacak. Sen senin profilinin kac para ettiginden haberin varmi ?

Alıntı checkirge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokia bile symbian'ı bıraktı windows phone'a geçti, burda symbian savunanlar var gülüyorum
    Madem nokia syymbian ni birakti, bir kac ay once Annayi kim cikarti , subat sonunda Belle yi kim cikartacak ? lutfeden bilmeden konusmayalim. hatta boyle guluyorum gibi yazmak cok saygisizca bir tavir. simdi bende sana on yargilisin sana aciyorum desem, cok zoruna gider. ama demiyorum

symbian belle artık son ürünler. symbian olan telefonları biraz da yaşatmak için. nokia'nın gelecekteki tüm anlaşmaları microsoft ile. bilmediğimden değil biliyorum da konusuyorum

sene 2012.
    NOKIA halen menude dolaşırken takılıyor haha.
    loading yazisini nokia mi bulmuş ?

symbian belle artık son ürünler. symbian olan telefonları biraz da yaşatmak için. nokia'nın gelecekteki tüm anlaşmaları microsoft ile. bilmediğimden değil biliyorum da konusuyorum
    Madem biliyorsun, Symbian belle nin son urun olduguna dair official bir kanit goster ? nokia nin Microsoft ile anlasma yapmasindan windows kullanmasindan bu sonuc cikmiyor arkadasim. Adamlarin artik belle sondur baska gelmeyecektir demeleri lazim. demediklerine gore affedersin uyduruyorsun. Sen aksini ispatla ben senden bu uyduruyorsun kelimesini geri alacagim. Nokia nin official sitesinden bir duyuru gostereceksin bana. Ayrica Ticaret hayatinda su da olabilir 2 yil sonra Nokia windows mobile den herhangi bir sebebden dolayi ayrilabilir.
    s

Alıntı hüseyin123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2012.
    NOKIA halen menude dolaşırken takılıyor haha.
    loading yazisini nokia mi bulmuş ?
    Loading yazisini Microsoft icat etti, daha sonra Apple, Linux , Nokia ve diger isletim sismleri kopyaladi
    Konu limerick tarafından (07-01-2012 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.

bir şirket bunu neden resmi olarak açıklasın? o zaman millet boşuna beklemezdi hiç almazdı belle sahibi telefonları. Ayrıca belle ile çok şey değişeceğini sanmayın şu an android ve ios'ta uzun zamandır olan özellikleri yeni eklemişler belle diye verecekler. geliştirici videolarından bunu görebilirsin. üzgünüm ama symbian ne yaparsa yapsın android veya ios kadar olamaz

burda da örnek bir video var
    http://www.youtube.com/watch?v=LyJbW...e2RVAAAAAAAAAw
    eeeguray bunu beğendi.

bir şirket bunu neden resmi olarak açıklasın? o zaman millet boşuna beklemezdi hiç almazdı belle sahibi telefonları. Ayrıca belle ile çok şey değişeceğini sanmayın şu an android ve ios'ta uzun zamandır olan özellikleri yeni eklemişler belle diye verecekler. geliştirici videolarından bunu görebilirsin. üzgünüm ama symbian ne yaparsa yapsın android veya ios kadar olamaz

burda da örnek bir video var
    http://www.youtube.com/watch?v=LyJbW...e2RVAAAAAAAAAw

Bende sana bir bakima katiliyorum Nokia isletim sistemine gereken yatirimi zamaninda yapmadi su anda prestiji biraz geriledi fakat seninde dedigin gibi ios ve android de olan ozellikleri ve daha fazlasini belle ile bize sunuyor.
    ios-android-belle bunlarin 3.nun stabilitesi , guvenligi , bilgi kesinlikle sizdirmamasi ve ozellikle vaad ettigi pil omru dikkate alindiginda ben sana bugun soyluyorum 5 sene sonra ortada hala sadece ios, android ve nokia olur. windows ve digerlerinin hic sansi yok.

sunu soylemeyi unuttum bende su anda Nokia C7 de belle kullaniyorum. birde samsung galaxy s2 kullaniyorum. onun icinde android 4 surumunu 4 gozle bekliyorum. android 4 ile pil omrunde gozle gorulur bir gelisme olmazsa benim icin android 4 cok buyuk bir hayal kirikligi olacak. hic dokunmadan pili 2 gun giden S2 nin yeni sistem ile 3 gun gitmesini umut ediyorum.
    Konu limerick tarafından (07-01-2012 Saat 03:15 ) değiştirilmiştir.

Alıntı limerick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satacak. Sen senin profilinin kac para ettiginden haberin varmi ?

Madem nokia syymbian ni birakti, bir kac ay once Annayi kim cikarti , subat sonunda Belle yi kim cikartacak ? lutfeden bilmeden konusmayalim. hatta boyle guluyorum gibi yazmak cok saygisizca bir tavir. simdi bende sana on yargilisin sana aciyorum desem, cok zoruna gider. ama demiyorum
    çok merak ettim ortalama birinin profili kaç para ediyor ?

web işinin mutfağında olan birisi olarak söylüyorum. google sıradan birinin bilgilerini edinmek isterse bir şekilde bulur.

nasıl mı ?
    bir çok sitenin istasistik bilgilerini google tutuyor. analytics servisi basitçe bir javascript kodu ile çalışıyor. şu an bu javascript ile insanların sitenin neresine tıkladığını, ne kadar süre geçirdiğini vb. klasik bilgiler tutuyor. fakat aynı javascript ile o web sayfasında nereye ne yazdığını, fareyi nasıl kullandığını, nerelere tıkladığınıda kaydetebilir.

şimdi farzedelim google seni hedef aldı. seni hedef alırken seni ahmetmehmet@hotmail.com olarak tanıyor. başladı bilgileri toplamaya. önce analytics ile milyonlarca siteden ahmetmehmet@hotmail.com adresi ile giriş yapan oluyormu kontrol etti. sende bu arada internette herzamanki işlerini yapıyorsun sdn'ye giriyorsun mesela. snd'de analytics kullandığından seni tespit etti. ip adresini ve giriş yaptığın şifreni kaydetti. sdn'de gezerken profil sayfana girdin diyelim. sdn vbulletin kullanmakta. hemen hemen tüm vbulletin forumlarda profil sayfası aynıdır. dolayısıyla google senin profil sayfasına girdiğini url'den tespit etti ve tüm bilgileri topladı. üstüne bir de o ip adresinden yapılan google aramalarını analiz ederek bir karakter tespiti yaptı.

google bu şekilde bir çok siteden veri toplayabilir. topladığı verileri değerlendirmesine gerek bile yok. senin forumlara vb. yerlere giriş yaparken kullandığın şifreleri facebook hesabındada deniyebilir, hotmail hesabındada. ayrıca seni hedef almayıp genelide hedef alabilir. web site projelerinin çoğunda analytics kullanılıyor ama kaç programcı google'ın kullandığı javascript kodlarını açıp incelemiştirki. merak eden varsa buyursun fakat bu bile engel değil. google kişinin ip'sine yada başka herhangi bir bilgisine göre bu javascript'i dinamik olarak değiştirebilir.

özetle google birine ulaşmak isterse o kişinin kurtulmak için ya internette gizli ajan gibi gezmesi lazım yada bilgisayarın internetini kapatması lazım.

pcwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hâlâ gecmediniz mi?

vay be.. desene internet alemi virüs gibi gelişiyor.. önünün alınması imkansız..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)