Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 6 ve 6
    spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Telefon numaraları kaç hane olacak?

Telefon numaraları kaç hane olacak?

29 Haziran 2010 Salı 10:16
    İletişimde yeni bir dönem. Hayatımızın parçası olan telefonlarda çok önemli bir yenilik geliyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, IP6 teknolojisiyle 11 haneli telefon numaralarının 16-17 haneye çıkacağını da söyledi.

Yıldırım, İnterpromedya Araştırma Hizmetleri’nin yaptığı “Bilişim 500” Araştırması’nın ödül töreninde yaptığı konuşmada, Youtube internet sitesine erişimin engellenmesine yönelik eleştirilere yanıt verdi:
    "KOSKOCAMAN FİRMAYA NASIL KAFA TUTARSIN" ZİHNİYETİ

“Bu dünya markası falan filan... ‘Efendim, sen bu koskocaman firmaya nasıl kafa tutarsın.’ Kim olursanız olun, evrensel hukuka inanıyorsanız, ülkelerin hükümranlığına saygınız varsa o ülkenin kurallarına uyacaksınız. ‘X’ ülkesinin vatandaşının, ‘Y’ ülkesinde geçiş üstünlüğü olmaz. Bu anlayış demokrasiyle de çağdaşlıkla da bağdaşmaz. Biz diyoruz ki ‘Buyurun, burada iş yapıyorsanız, buranın hukuku neyse, Fatma, Ayşe Türkiye’de nasıl muamele görüyorsa siz de aynı muameleyi göreceksiniz.’ Kimsenin özgürlüğüyle internetiyle alışverişiyle işimiz yok. Türkiye bir hukuk devletidir, bu herkesi bağlamalıdır.”

Yıldırım, hükümetin Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi’ne üye olma sürecini başlattığını anımsatarak, bu anlaşmaya taraf olan ülkelerin herhangi bir olay karşısında diğerine hemen haber vereceğini anlattı. Bu konuyu Youtube tartışmaları ile örneklendiren Yıldırım, “Diyelim ki bir suç teşkil eden hakaret içeren bir veri var. Youtube’u savunanlara soruyorum. 47 siteye Genel Başkan ile ilgili video koyuldu, girişimleri yaptık, hepsini çıkardılar. Tek çıkarmayan Youtube’du. Hala çıkarmamışlar. Atatürk için aynı şeyi yapmıştır. Biz firmalarla falan uğraşamayız. Buradaki sorun, Türkiye’yi muhatap alıp almama sorunudur. Ben bunu tenkit ediyorum. Bu ülkeyi bu kadar hafife almak, küçümsemek kimsenin hakkı değil” diye konuştu.

TELEFONLAR 16 HANELİ

Yıldırım, IP6 teknolojisinin çalışmalarını da sürdürdüklerini ve 11 haneli telefon numaralarının 16-17 haneye çıkacağını ve bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini söyledi
    http://www.internethaber.com/telefon...ak-265758h.htm

M.Şamil CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu ne saçmalık ya. 16 hane mi ezberleyeceğiz bide. Biryeri ararken 16 hane birden gireceksin. Peh hiç beğenmedim.

Bu konuşmadada 100'de 100 haklı

Youtube’u savunanlara soruyorum. 47 siteye Genel Başkan ile ilgili video koyuldu, girişimleri yaptık, hepsini çıkardılar. Tek çıkarmayan Youtube’du. Hala çıkarmamışlar. Atatürk için aynı şeyi yapmıştır. Biz firmalarla falan uğraşamayız. Buradaki sorun, Türkiye’yi muhatap alıp almama sorunudur. Ben bunu tenkit ediyorum. Bu ülkeyi bu kadar hafife almak, küçümsemek kimsenin hakkı değil” diye konuştu.

Türkiye'yi muhattap almayan siteyi bizde almamalıyız.. Özgürlük diye saçma sapan şeyler söylemeyin. Burda yaşadığınız ülkeyi sizi muhattap almayan bir siteye yasak kafidir...

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oh Maşallah!Tuşlara bas basabildiğin kadar.

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16 tı yetmez 30 yapın.

cengaver51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zaten 11 rakkam kullanıyoz bide artırıyolar ya ne biçim iş yok mu artıran açık artırmaya döndü iş türkiye burası herşey olabilir

ahmeta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Youtube konusunda %100 haklı,
    ama 16-17 haneli telefon numarasımı olur
    IBAN çıkarttılar daha ben ezberleyebileni görmedim buda ona dönecek

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)