Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 59
Like Tree6Beğeni

Viber Android

Android Uygulamalar forumunda Viber Android konusunu incelemektesiniz.

Viber Android markette ...

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Viber Android

Viber Android markette

Konu REDFOKS tarafından (20-07-2011 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.
    technomind, ibhado ve 25 PARS 1907 bunu beğendiler.

Viber android için Beta Version güncellendi "v2.0.107157"

uygulama güncellendi Android için Viber Beta Version 2.0.109054

​uygulama yeniden güncellendi Beta Version 2.0.110292
    Konu REDFOKS tarafından (18-07-2011 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

uygulama marketteki yerini aldı

mr_rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne işe yarıyor? Anlayamadım

Alıntı mr_rain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne işe yarıyor? Anlayamadım
    İnterneti kullanarak bedava konuşma ve mesajlaşma yapıyor.En çok kullandığım uygulamalardan biridir.

Yurt içe-dışı ya da mobil gibi bir ayrım var mı?

bLaCkSouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşımınız için teşekkürler. Telefonumdaki yerini aldı kendisi

yurt içi yurt dışı ayrımı yok sadece şu var ücretsiz görüşme ve mesaj için uygulamanın her iki tarafın telefonunda yüklü olması ve wifi yada 3g ile internet bağlantısı olması gerekiyor

tamamdır teşekkürler. ilk görüşmeyi yaptım

EhLiNeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Wifi ya da 3G demiş , Vodafone cepnet ile olmaz mı ?

Alıntı EhLiNeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wifi ya da 3G demiş , Vodafone cepnet ile olmaz mı ?
    olur tabiki 3g kastımız mobil internet

fiprovet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

paket alın ama bunu denerken mobilden ben dün akşam bağlandım wifi ye arkadaşta mobilden bağlandı nete biraz deneme falan yaptık derken 5 tl kestiler iyi oldu ama bana borcu vardı zaten

EhLiNeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aylık cepnet paketim var , o zaman sorun yok bu durumda , sağolun deneyelim bakalım

ahmeta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İndirdim, arkadaşlara da tavsiye ettim yükledikleri zaman bende deneyeceğim
    Teşekkürler

uygulmayı telefona kurunca listenizde kaç kişide viber varsa gösteriyor zaten

GÜNCELLENME TARIHI:Ağustos 1, 2011MEVCUT SÜRÜM:2.0.1.111454GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ:2.0 ve üzeri
    Konu REDFOKS tarafından (01-08-2011 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

mgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Peki 3g üzerinden görüşmede ne kadar veri harcıyor? Bende avea 100 mb paket var. Sınırlı olduğu için kullandığım miktarı bilmem gerekiyor. Mesela 10 dk'lık bir konuşma yapıldığında ne kadar kaç kb harcar?

bu konuda bir fikrim yok ama çok yemez her halde ölçmek lazım

engerex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özellikle Vodafone cepten torrent ve Voip gibi servislerden paket haricinde ücret alıyor. Dikkat.

annttiigs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mr_rain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt içe-dışı ya da mobil gibi bir ayrım var mı?
    interneti kullanıyorsa böyle bir şey olacağını sanmam

Alıntı annttiigs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    interneti kullanıyorsa böyle bir şey olacağını sanmam
    Yokmuş zaten. Genelde yurtdışı görüşmelerinde işe yarıyor.

CiiixXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bugün bir güncelleme geldi. Az önce güncelledim, ama nesini güncelledim bende bilmiyorum

Bu arada Vodafone cepnet paketleri ve diğer internet paketleri ile bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz, Cepnet paketindeki hız düşüşüyle uygulamanın ses iletişiminde zaman zaman aksamalar olmuyor değil. Ancak sms'te herhangi bir sıkıntı yok.

Limitli internet paketlerinde ise ''kota dolduktan sonra'' internet erişiminiz haala aktif ise dikkatli olmakta fayda var. Kota dolduktan sonra yapılan sesli görüşmeler ve sms'ler doğal olarak ayrıca ücrete tabii olacaktır.

Daha önce, ( Vodafone Cepnet sözleşme şartlarında voip ve p2p nin ayrıca ücretlendirildiği yazıyor olduğundan ) müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm. Herhangi bir ücret alınmıyor, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi... Bana Viber'den dolayı absürd bir fatura gelmedi henüz, ayrıca ön ödemeli hat kullanan arkadaşlarımdan da böyle bir şikayet duymadım. Ama Viber uygulaması olan bir telefondan, Viber uygulaması olmayan bir telefon numarasına sms atarsanız ya da sesli görüşme yaparsanız doğal olarak kontör düşecek ya da faturanıza yansıyacaktır.

Viber ve benzeri uygulamalar henüz çok yaygın değil, çoğu cep telefonu kullanıcısının da telefonları uyumlu değil bu uygulama için. Şimdilik operatörler bu konuda sessiz ama ileride uygulamaların kullanımı yaygınlaştığında uygulamaya erişimi bloke etme ya da ücretlendirme gibi bazı tedbirler alacaklardır tahminimce. Tabii tüm bunlar mobil internet sunan operatörler için geçerli, uzun vadede Wİ-Fİ üzerinden kullanım açısından herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Alıntı CiiixXx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir güncelleme geldi. Az önce güncelledim, ama nesini güncelledim bende bilmiyorum
    Önceden uygulamayı açınca bildirim alanında viber simgesi çıkıyordu uygulamayı kapatsakta o simge orada kalıyordu.Bu güncelleme ile bu sorun giderilmiş artık bildirim alanında simge çıkmıyor.

mgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı CiiixXx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada Vodafone cepnet paketleri ve diğer internet paketleri ile bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz, Cepnet paketindeki hız düşüşüyle uygulamanın ses iletişiminde zaman zaman aksamalar olmuyor değil. Ancak sms'te herhangi bir sıkıntı yok.

Limitli internet paketlerinde ise ''kota dolduktan sonra'' internet erişiminiz haala aktif ise dikkatli olmakta fayda var. Kota dolduktan sonra yapılan sesli görüşmeler ve sms'ler doğal olarak ayrıca ücrete tabii olacaktır.

Daha önce, ( Vodafone Cepnet sözleşme şartlarında voip ve p2p nin ayrıca ücretlendirildiği yazıyor olduğundan ) müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm. Herhangi bir ücret alınmıyor, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz demişlerdi... Bana Viber'den dolayı absürd bir fatura gelmedi henüz, ayrıca ön ödemeli hat kullanan arkadaşlarımdan da böyle bir şikayet duymadım. Ama Viber uygulaması olan bir telefondan, Viber uygulaması olmayan bir telefon numarasına sms atarsanız ya da sesli görüşme yaparsanız doğal olarak kontör düşecek ya da faturanıza yansıyacaktır.

Viber ve benzeri uygulamalar henüz çok yaygın değil, çoğu cep telefonu kullanıcısının da telefonları uyumlu değil bu uygulama için. Şimdilik operatörler bu konuda sessiz ama ileride uygulamaların kullanımı yaygınlaştığında uygulamaya erişimi bloke etme ya da ücretlendirme gibi bazı tedbirler alacaklardır tahminimce. Tabii tüm bunlar mobil internet sunan operatörler için geçerli, uzun vadede Wİ-Fİ üzerinden kullanım açısından herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Aslında operatörler bana veri alış verişi hizmeti sunuyor. Benim ne verisi alıp verdiğim onu hiç ilgilendirmez ama bizim ülkemizde böyle olmuyor işler. Hem istedikleri kadar engellesinler artık bir çok yerde wi-fi var. Kolay kolay engelleyemezler bu işi.

Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma daha yeni katıldım internette bir çok yerde araştırdım ancak viberle ilgili çok fazla bilgi bulamadım. Benim viber uygulaması ile ilgili bir problemim var vibere 3g üzerinden bağlanamıyorum. Viberi kurdum code ile aktifleştirdim daha sonra arama yapmak istediğimde şu yazı ile karşılaştım " Viber serivce is currently unavailable or being blocked. Please try again later. Place Regular call instead." Bir ara internete wi fi üzerinden bağlandım bir anda aktifleşti viber ama daha sonra wi fi yı kapatığp 3g yi açınca yine aynı yazı çıktı karşıma. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Alıntı mr.xxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma daha yeni katıldım internette bir çok yerde araştırdım ancak viberle ilgili çok fazla bilgi bulamadım. Benim viber uygulaması ile ilgili bir problemim var vibere 3g üzerinden bağlanamıyorum. Viberi kurdum code ile aktifleştirdim daha sonra arama yapmak istediğimde şu yazı ile karşılaştım " Viber serivce is currently unavailable or being blocked. Please try again later. Place Regular call instead." Bir ara internete wi fi üzerinden bağlandım bir anda aktifleşti viber ama daha sonra wi fi yı kapatığp 3g yi açınca yine aynı yazı çıktı karşıma. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.
    telefonda yüklü olan her hangi bir uygulama(ATK gibi) bunu engelliyor olabilir.yada hattınız veri trafiğine kapalı olabilir bunları kontrol edin.

Bu arada uygulama güncellendi.

MEVCUT SÜRÜM:2.0.2.111835GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ:2.0 ve üzeri

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)